Coupe de France w La Bresse: Donadini, Mesnil, Loris i Jeantet triumfują

przez Martyna Okrzesik

We francuskim La Bresse, na obiekcie Tremplin Lispach (HS44), przeprowadzono kolejne zmagania z cyklu Coupe de France w skokach narciarskich, a także kombinacji norweskiej. Rywalizację przeprowadzono w kategorii kobiet i mężczyzn do lat piętnastu. Nie wszystkim zgłoszonym udało się dotrzeć na czas na miejsce zawodów, ze względu na korki, spowodowane demonstracjami rolników. Mimo tego, postanowiono przeprowadzić konkursy.

Tremplin Lispach (HS44), źródło: remiremontinfo.fr

Skoki narciarskie

Hommes U15

Na starcie zawodów w La Bresse, pojawiło się trzynastu zawodników, którzy oddawali swoje próby z 9. oraz 12. belki startowej. Triumfatorem okazał się Pablo Donadini, który uzyskał odległość 41.5 oraz 42.5 metra. Na drugim stopniu podium uplasował się Loris Lecomte (42.0 & 42.5 m), zaś trzeci wynik zanotował Robin Delval (40 & 41.5 m). Czołową piątkę dopełnili Alessio Laurent (41.5 & 42 m), a także Manek Obez (38 & 38.5 m).

źródło: FFS
Dames U15

W kategorii kobiet wystartowały cztery zawodniczki. Ostatecznie zwyciężyła Capucine Mesnil, która oddała skoki na 42 oraz 41 metr. Drugi wynik zanotowała Loa Jeantet (34 & 33.5 m), natomiast podium dopełniła Lilou Tatu (31.5 & 30 m). Czwartą notę uzyskała Valentine Maurice (27 & 27.5 m). Kobiety startowały z 14. oraz 13. platformy startowej.

źródło: FFS

Kombinacja norweska

Hommes U15

W zmaganiach dwuboistów wystartowało ośmiu zawodników. Ostatecznie po złoty medal sięgnął Loris Lecomte, który uzyskał drugi czas biegu w starcie masowym na 3 km. Najlepszy czas wywalczył drugi Robin Delval, zaś podium dopełnił Manek Obez. W czołowej piątce uplasowali się także Gaby Vandel oraz Louison Descombes Sevoie.