Dawid Kubacki: ,,Wiem, w jakim kierunku chcę iść”

przez Karolina Lenard

Dawid Kubacki, podczas wtorkowych kwalifikacji do zawodów Pucharu Świata w Szczyrku, zajął 14. lokatę. Wówczas, oprócz Pawła Wąska, on także dołożył swoją notę do klasyfikacji generalnej cyklu PolSKI-ego Turnieju. Po zakończonych zmaganiach na Skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków (HS104), porozmawialiśmy z zawodnikiem między innymi o jego odczuciach po minionym występie.

Dawid Kubacki, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: KAMIL STOCH: ,,TO BYŁ SOLIDNY DZIEŃ”

Odczucia na skoczni

Gospodarzem drugiej części zmagań w ramach PolSKI-ego Turnieju, jest miasto Szczyrk, dokładniej Kompleks Skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków (HS104). Na obiekcie odbywają się głównie zawody krajowe ORLEN Cup oraz trzecioligowy cykl FIS Cup. Ponadto na co dzień, skocznia, służy jako ośrodek treningowy, między innymi dla młodszych zawodników.

W sierpniu 2023, po kilku latach nieobecności jako próba przed styczniową rywalizacją, do Szczyrku powróciło także Letnie Grand Prix. – ,,Obiekt jest mi doskonale znany, miedzy innymi ze względów treningowych. Aczkolwiek tak jak pokazało Letnie Grand Prix oraz dzisiejsze kwalifikacje, da się tutaj fajnie skakać, mogą być emocje. Jest to fajne” – mówił po wtorkowych kwalifikacjach Dawid Kubacki.

,,Wiem, w jakim kierunku chcę iść”

Przypomnijmy, że podczas wtorkowych kwalifikacji do zawodów Pucharu Świata w Szczyrku, zajął 14. lokatę. Wówczas, oprócz Pawła Wąska, on także dołożył swoją notę do klasyfikacji generalnej cyklu PolSKI-ego Turnieju. – ,,Ze swojej strony, jeżeli chodzi o dzisiejsze skoki to powiedziałbym, że przyzwoicie. Co prawda drugi treningowy był trochę słabszy. Cieszy mnie, że najlepszy skok dzisiejszego dnia oddałem w kwalifikacjach. Dwukrotnie trafiłem niezbyt szczególne warunki, ale jakoś sobie poradziłem. Technicznie ten skok był lepszy” – wspomniał.

Dawid Kubacki, wyznaje, że jego skokom brakuje większego spokoju, a także automatyzmu. – ,,Wiem, w jakim kierunku chcę iść, chodzi o to aby złapać więcej luzu. Trzeba wprowadzić więcej automatyzmu. Wiem, że to przyjdzie” – zakończył Kubacki

Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

PolSKI Turniej

Warto wspomnieć, iż klasyfikacja generalna PolSKI-ego Turnieju, przyjęła formę zespołową, dla zwycięskiego kraju przewidziana jest nagroda pieniężna, o sumie sięgającej 50 tysięcy euro. Nota każdej drużyny będzie składać się z sumy punktów dwóch najlepszych skoczków w kwalifikacjach i konkursach indywidualnych. Ponadto zliczone zostaną także wyniki punktowe całego zespołu w rywalizacjach drużynowych.

ZOBACZ TEŻ: KAMIL STOCH: ,,ZASŁUŻYLIŚMY NA ORGANIZACJĘ TAKIEGO TURNIEJU”

Korespondencja ze Szczyrku, Martyna Okrzesik,
Opracowała Karolina Lenard

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać