Deutschlandpokal w Oberhofie: Brehm i Eberle z triumfami

przez Zuzanna Karwacka

W ten weekend w niemieckim Oberhofie odbywały się krajowe zawody w skokach. Jedne z sobotnich zmagań były odrobieniem przełożonych z Hinterzarten konkursów. Do rywalizacji stanęli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Mogliśmy zaobserwować po trzy kategorie u każdej płci. W najstarszym przedziale wiekowym triumfy odnosili: Bruno Brehm oraz Joanna Eberle. Wszystkie konkursy przebiegały pod znakiem dość silnego wiatru pod narty.

Kanzlersgrund, fot. Nick Schönfeld

ZOBACZ TEŻ: DEUTSCHLANDPOKAL W OBERHOFIE: MAUS, REITER ORAZ SIEGEL DOMINUJĄ W SOBOTNIEJ RYWALIZACJI

Jugend J16

Każda z sobotnich części oficjalnych składała się zaledwie z jednej rundy, a więc skoczkowie oraz skoczkinie mogli pokazać się tylko w jednej próbie. W tej kategorii belkę ustawiono na 26. poziomie.

Żadnego cienia wątpliwości co do wygranej nie pozostawił rywalom oraz kibicom Aaron Siegel. Skoczek z rocznika 2008 wylądował bowiem na 100 metrze, a w dodatku otrzymał zdecydowanie najlepsze oceny za styl. Drugi Elias Holzer tracił do niego ponad 30 punktów, co mogło wynikać z 11.5 metra krótszego skoku. Podium uzupełniał wówczas Jan Ole Fetzer z rezultatem 89 metrów oraz 96.9 oczka.

Jugend J17

Była to najliczniejsza kategoria wśród Panów, bowiem na starcie pojawiło się 12 zawodników z rocznika 2007. Tym razem najazd rozpoczynał się z 24. platformy.

Alex Reiter, fot. Martyna Okrzesik

Niezmiennie to wiatr rozdawał wszystkie karty w tych pojedynkach i to właśnie on w dużej mierze przesądził o zwycięstwie Alexa Reitera. Skoczek ten uzyskał wszakże 98.5 metra, jednak aura pogodowa nie sprzyjała mu tak bardzo, jak Janne Holzowi, który lądował 250 centymetrów dalej. W efekcie tego to Reiter zakończył konkurs w Oberhofie na pierwszym miejscu z przewagą 1.9 punktu. Brąz wywalczył sobie Pirmin Kaiser z wynikiem 95.5 metra.

Junioren

W tej rywalizacji wiatr wiał z taką prędkością, że większość zawodników, biorących udział miała odjętych ponad 20 punktów. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana, a toczyła się między dwoma z siedmiu startujących skoczków. Wszystkie próby oddane były z 20. belki.

Bruno Brehm, fot. Martyna Okrzesik

Ostatecznie zwycięsko z batalii między Brehmem a Mausem wyszedł ten pierwszy. Bruno Brehm uzyskał w swojej próbie 98.5 metra i to właśnie dwa metry przewagi nad rodakiem przesądziły o losach tego konkursu. Otto Maus stracił zaledwie punkt do rywala. Do walki o zwycięstwo nie włączał się natomiast Robin Kloss. Zajął on trzecią lokatę po zaprezentowaniu próby na 96 metr przy największej liczbie odjętych oczek (25.8).

Jugend J16

Najmniej liczna kategoria tego dnia w Oberhofie składała się zaledwie z dwóch skoczkiń. Krajowe zawody rządzą się swoimi prawami i już niejednokrotnie można było zaobserwować konkursy, w których udział brał tylko jeden uczestnik, więc liczebność nie dziwi przesadnie. Obydwie Panie startowały z 36. belki.

Zwycięstwo z przewagą prawie 14 punktów odniosła Anna Deufel, lądująca na odległości 92.5 metra. Za styl Niemki otrzymały dokładnie tyle samo oczek, a mimo tego że wiatr bardziej pomagał Deufel to 83.5 metra Lary Sophie Legenmajer nie wystarczyły do pokonania rywalki.

Jugend J17

Bezpośrednio starszy rocznik zawodniczek cieszył się znacznie większą popularnością. Swoje talenty i siły zmierzyło tym razem siedem kobiet, ruszających z 34. platformy.

Anna-Fay Scharfenberg, fot. Martyna Okrzesik

Tutaj w dużej mierze zwyciężczyni – Kim Amy Duschek wyróżniła się odległością. Uzyskała ona bowiem 97.5 metra, co zapewniło jej ponad 5 punktów przewagi nad Anną-Fay Scharfenberg (92.5 m). Podium uzupełniła zaś Sina Kiechle (94 m).

Juniorinnen

Ta konkurencja przebiegała z tej samej belki, co poprzednia. Tym razem na skoczni mogliśmy zaobserwować trzy Panie w tej kategorii.

Joanna Eberle, fot. Martyna Okrzesik

Pewne zwycięstwo odniosła Joanna Eberle. Zakończyła ona swoją próbę na 04 metrze, uzyskując ponadto najwyższą notę za styl pośród wszystkich. Srebrną lokatę oswoiła tym razem Ronja Drax po skoku na 88.5 metra. Czołową trójkę, a tym samym całą tabelę konkursu dopełniła obecność Seliny Koelle (81 m).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródło grafiki: Martyna Okrzesik

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać