Deutschlandpokal w Oberhofie: Nick Schönfeld i Amelie Steiner zwyciężają niedzielne zmagania

przez Martyna Okrzesik

Po sobotniej rywalizacji w Oberhofie, nadszedł czas na drugi dzień zmagań, w ramach krajowych zawodów Deutschlandpokal. Dwuboiści rywalizowali na obiekcie Rennsteig-Schanze (HS100), a następnie uczestniczyli w biegu na pięć i dziesięć kilometrów. Ostatecznie wśród kobiet najlepsza okazała się Amelie Steiner, natomiast w kategorii mężczyzn triumf wywalczył Nick Schönfeld.

Nick Schönfeld, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: DEUTSCHLANDPOKAL W OBERHOFIE: MACH, BRIEDEN ORAZ MAURUS TRIUMFUJĄ W SOBOTNICH ZMAGANIACH

Herren

Seria skoków na HS100

Do rywalizacji na skoczni, w kategorii mężczyzn przystąpiło trzydziestu sześciu zawodników. Dwuboiści oddawali swoje próby z 33. oraz 28. platformy startowej.

Liderem na półmetku zmagań okazał się Nick Schönfeld, który był autorem najdłuższej próby, oddanej z belki numer 28. 19-latek zaprezentował skok na odległość 98 metrów i na starcie posiadał pół minuty przewagi nad triumfatorem sobotnich zmagań – Lucasem Machem (89 m). Czołową trójkę, po serii skoków, dopełniał Johann Unger, który po próbie na 87.5 metra, tracił do Schönfelda trzydzieści dziewięć sekund.

Czwartą lokatę po skokach zajmował Maximilian Uhr (87.5 m; +0:40) z rocznika 2007, a tuż za nim plasował się o pięć lat starszy Pirmin Maier (90.5 m; +0:49).

Szósty wynik w serii skoków uzyskał Pepe Schula (90.5 m’ +0:54), natomiast siódmy rezultat należał do Albina Stenzela (86.5 m; +1:01).

Ósmą pozycję obejmował Hugo Ackermann (101 m; +1:08)), który był autorem najdłuższej próby, oddanej z belki numer trzydzieści trzy. Najlepszą dziesiątkę domykali Moritz Terei (90 m; +1:16) oraz Jonatan Gräbert (87.5 m; +1:17), który w sobotniej rywalizacji, prowadził po serii skoków.

źródło: DSV
źródło: DSV
Bieg na 5 km

W niedzielnych zmaganiach mężczyźni rywalizowali na dystansie o połowę krótszym, niż w sobotnim konkursie.

Ostatecznie Nick Schönfeld utrzymał pozycję lidera i wywalczył triumf w niedzielnych zawodach. Dwuboista z Klingenthal dotarł do mety z czasem 13:31.9, co okazało się szóstym rezultatem biegu. Srebrny medal zdobył Lucas Mach, który do Schönfelda stracił prawie pół minuty. Przypomnijmy, że Mach to triumfator sobotniej rywalizacji w Oberhofie. Dodatkowo na trzecią pozycję awansował Pepe Schula (+44.9), który po skokach plasował się na szóstej lokacie.

Nick Schönfeld, Benedikt Gräbert, Lucas Mach, fot. Zofia Hunkiewicz

Tuż za podium uplasowali się Pirmin Maier (+58.1) oraz Maximilian Uhr (+58.9). Johann Unger , który po skokach zajmował trzecią pozycję, ostatecznie konkurs zakończył na szóstym miejscu. Unger stracił równą minutę do triumfatora niedzielnych zawodów.

Jonatan Gräbert (+1:07.2) awansował o trzy lokaty, a dodatkowo uzyskał najlepszy czas wyścigu, wynoszący 13:22.1. Kolejne dwa wyniki to Moritz Terei (+1:10.9) oraz Albin Stenzel (+1:11.7), a czołową dziesiątkę zamknął Felix Brieden (+1:40.2).

źródło: DSV
źródło: DSV

Patrząc na dokładniejsze wyniki, w kategorii do lat szesnastu, triumf wywalczył Felix Brieden, przed Maxem Friedbergerem oraz Arne Hohfeldem.

źródło: DSV

Dodatkowo w kategorii U17 zwycięstwo zdobył Maximilian Uhr, przed Johannem Ungerem oraz Jonatanem Gräbertem.

źródło: DSV

Damen

Seria skoków na HS100

Kategoria kobiet była zdecydowanie mniej liczna. Na belce startowej zasiadło dziesięć zawodniczek. Zmagania w całości rozegrano z czterdziestego ósmego poziomu najazdu.

Ostatecznie na czele rywalizacji na skoczni, uplasowała się Amelie Steiner (90 m). Zawodniczka jako jedyna doskoczyła do punktu K, który na Rennsteig-Schanze (HS100), ustawiony jest na 90 metrze. Wówczas cztery metry mniej uzyskała Sophia Maurus, która na starcie traciła czterdzieści jeden sekund do liderki. Czołową trójkę dopełniła wówczas Thea Häckel (77 m; +1:16).

Tuż za Häckel, z notą niższą o zaledwie 0.6 punktu, sklasyfikowana została Elisabeth Strümpfel (82.5 m; +1:18), a miejsca w najlepszej szóstce wywalczyły również Mara-Jolie Schlossarek (80.5 m; +1:25) oraz Sofia Eggensberger (78 m; +1:50).

źródło: DSV
Bieg na 2.5 km

Następnie kobiety uczestniczyły w biegu na 2.5 km. Przypomnijmy, że w sobotnich zmaganiach zawodniczki rywalizowały w pięciokilometrowym wyścigu.

Ostatecznie Steiner utrzymała swoją pozycję i zwyciężyła w niedzielnym konkursie. Zawodniczka dobiegła do mety z czasem 8:07.1, jednak był to dopiero ósmy czas biegu. Najlepszy rezultat wyścigu uzyskała plasująca się na drugiej pozycji Sophia Maurus, która do Steiner straciła zaledwie jedną sekundę. Przypomnijmy, że Maurus triumfowała w sobotniej rywalizacji. Podium dopełniła Mara-Jolie Schlossarek (+54.), która po rundzie rozgrywanej na skoczni, zajmowała piąte miejsce.

Thea Häckel (+1:08.5) ostatecznie wypadła z pozycji medalowej. Awans o jedną lokatę wywalczyła Sofia Eggensberger (+1:24.2), natomiast spadek o dwa oczka zaliczyła Elisabeth Strümpfel (+1:33.3).

źródło: DSV

Wśród kobiet do lat szesnastu, triumf wywalczyła Mara-Jolie Schlossarek, na drugim stopniu podium stanęła Fabienne Klumpp, natomiast brąz wywalczyła Finja Eichel.

źródło: DSV

W kategorii kobiet do siedemnastego roku życia, zwyciężczynią okazała się Thea Häckel. Podium dopełniły Sofia Eggensberger oraz Elisabeth Strümpfel.

źródło: DSV

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródło grafiki: Martyna Okrzesik, Zofia Hunkiewicz

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać