Deutschlandpokal w Oberhofie: Maus, Scharfenberg i Reiter najlepsi w niedzielnej rywalizacji

W minioną niedzielę, zorganizowano trzeci konkurs w ramach Deutschlandpokal w skokach narciarskich. Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach, gdzie wśród mężczyzn dominowali Otto Maus, Alex Reiter oraz Aaron Siegel, natomiast wśród kobiet triumf wywalczyły Joanna Eberle, Anna-Fay Scharfenberg, a także Anna Deufel.

Otto Maus, fot. Martyna Okrzesik

Jugend J16

W kategorii mężczyzn do lat szesnastu, na belce zasiadło dziewięciu zawodników. Wszyscy skoczkowie, oprócz Aarona Siegela, oddawali swoje próby z 30. belki startowej. Siegel startował z 26. poziomu najazdu.

Ostatecznie to właśnie Aaron Siegel zwyciężył w niedzielnych zmaganiach na Rennsteig-Schanze (HS100). Skoczek zdeklasował swoich rywali skokami na 93.5 oraz 90 metrów i pokonał o aż 33.1 punktu Eliasa Holzera, który stanął na drugim stopniu podium. Holzer poszybował na odległość 83.5 oraz 96 metrów. Brązowy medal wywalczył Jan Ole Fetzer (90.5 & 89.5 m).

Tuż za podium sklasyfikowany został Janne Schmelzle (92 & 84.5 m), a czołową szóstkę dopełnili Felix Hildebrandt (91.5 & 86 m) oraz Bastian Schmid (83 & 89 m).

źródło: DSV

Jugend J16

W kategorii kobiet do szesnastego roku życia, swoje próby zaprezentowały dwie zawodniczki. Zmagania przeprowadzono z 37. belki startowej.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Anna Deufel, dzięki skokom na 88 oraz 89.5 metra. Drugi rezultat należał do Lary Sophie Legenmajer (86.5 & 86 m).

źródło: DSV

Jugend J17

Najliczniejszą kategorią, była grupa mężczyzn do lat siedemnastu. Zaprezentowało się w niej dwunastu zawodników, którzy oddawali swoje próby z 26. platformy startowej.

Po raz trzeci po triumf sięgnął Alex Reiter, który oddał dwie bardzo dalekie próby na 97 i 98.5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Pirmin Kaiser (89.5 & 96 m), natomiast podium dopełnił Nando Riemann (97.5 & 88 m).

Alex Reiter, fot. Martyna Okrzesik

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Amadeus Horngacher, który dwukrotnie zaprezentował skok na 88 metr. Wyniki w top pięć wywalczyli także Janne Holz (97.5 & 90 m) oraz Julian Hillmer (87.5 & 92 m).

źródło: DSV
źródło: DSV

Jugend J17

W kategorii kobiet do lat siedemnastu, udział wzięło siedem zawodniczek. Wszystkie skoki oddano z 34. poziomu najazdu.

Ostatecznie po triumf sięgnęła Anna-Fay Scharfenberg, podobnie jak podczas pierwszego sobotniego konkursu. Niemka zaprezentowała skoki na odległość 91.5 oraz 90 metrów. Na drugim stopniu podium uplasowała się wówczas Sina Kierchle (82.5 & 95 m), natomiast ex aequo na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały Julina Kreibich (87 & 84.5 m) oraz Megi Lou Schmid (85.5 & 82.5 m).

Anna-Fay Scharfenberg, fot. Martyna Okrzesik

Kolejne miejsca należały do Kim Amy Duschek (94 & 66.5 m), Nadine Faerber (76 & 79 m) oraz Amelie Neumann (84.5 & 72.5 m).

źródło: DSV

Herren & Junioren

Najstarsza kategoria mężczyzn, również liczyła siedmiu zawodników. Wszyscy odpychali się z dwudziestej drugiej platformy startowej.

Podobnie, jak podczas pierwszych sobotnich zmagań, po zwycięstwo sięgnął Otto Maus. Zawodnik tego dnia szybował zdecydowanie najdalej, ponieważ jako jedyny zdołał dwukrotnie przekroczyć linię 90-metra. W efekcie Maus dwukrotnie uzyskał odległość 95.5 metra, co pozwoliło mu na pewny triumf.

O aż 45.2 punktu za Mausem, uplasował się Bruno Brehm, który zwyciężył w drugim sobotnim konkursie. Brehm wylądował na odległości 79.5 oraz 84.5 metra, co dało mu pewną drugą lokatę. Brązowy medal wywalczył wówczas Robin Kloss (79 & 87.5 m).

Tuż za podium sklasyfikowany został Felix Frischmann (83 & 88 m), natomiast piąty rezultat uzyskał Hannes Hofmann (85 & 83.5 m). Stawkę zamykali Elias Malcher (69.5 & 87 m) oraz Eric Stolz (70.5 & 73.5 m).

źródło: DSV

Damen & Juniorinnen

W najstarszej kategorii kobiet, swoje skoki oddały trzy zawodniczki.

Podobnie, jak w dwóch poprzednich konkursach, po zwycięstwo sięgnęła Joanna Eberle, dzięki próbom na 90 oraz 92.5 metra. Najdłuższym skokiem oddanym w tej grupie, był pierwszy skok Seliny Koelle, wynoszący 94.5 metra. W drugiej serii zawodniczka nie zdołała osiągnąć punktu K, ponieważ wylądowała na 88.5 metrze. Podium dopełniła Ronja Drax (67.5 & 75.5 m).

Joanna Eberle, fot. Martyna Okrzesik
źródło: DSV

Klasyfikacja łączna Herren & Damen

Patrząc na łączne wyniki z wszystkich rozegranych kategorii, to najlepiej z mężczyzn zaprezentował się Otto Maus. Najlepszą trójkę dopełnił Alex Reiter oraz Bruno Brehm.