Długa przerwa Mico Ahonena. „Pauza potrwa co najmniej dziewięć miesięcy”

przez Szymon Kołtun

Jednym ze skoczków, który na pewno źle zapamięta końcówkę ubiegłego sezonu, jest Mico Ahonen. Podczas skoku treningowego w Lahti zaliczył upadek, który na długi okres wykluczy go z uprawiania sportu. Do zdarzenia doszło 26 marca.

Mico Ahonen, fot. Atte Kyjvala

ZOBACZ TEŻ: KONTUZJOWANY EETU NOUSIAINEN Z OPÓŹNIONYMI PRZYGOTOWANIAMI DO KOLEJNEGO SEZONU!

Długa przerwa Mico Ahonena

We wtorek 26 marca Mico Ahonen oddawał skoki treningowe na normalnym obiekcie w rodzinnym Lahti. Piąty i zarazem ostatni skok tamtego dnia okazał się jednak nieco zbyt długi dla 22-latka, który nie dał rady ustać swojej próby. – „Pogoda była spokojna, ale podczas ostatniego skoku ruch powietrza się odwrócił. Lewe kolano Mico rozpadło się pod wpływem upadku. To był mniej więcej ostatni trening całego sezonu i doszło do takiej sytuacji” – nakreślił incydent ojciec kontuzjowanego zawodnika, słynny Janne Ahonen dla portalu Yle.

Rezonans magnetyczny wykazał, iż u skoczka z Lahti doszło do uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego i łąkotki. Do operacji dojdzie za półtora tygodnia. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż to nie jedyna taka kontuzja w szeregach fińskiej kadry. Z podobnym urazem musi zmagać się także Eetu Nousiainen po swoim upadku w Planicy.

Kontuzja nie przekreśla planów Fina tylko w obszarze skoków narciarskich, ale również uwielbianych przez niego i jego ojca wyścigów dragsterów. – „Prognoza powrotu do zdrowia to 9–12 miesięcy, co oznacza, że ​​Mico został wykluczony także w swoim drugim sporcie, czyli wyścigach dragsterów, przynajmniej na początku sezonu” – kontynuuje pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

Dragster, źródło: Instagram/ @micoahonen

Sezon 2023/2024 w wykonaniu Mico Ahonena

Zakończonej zimy, Finowi powiodło się przekroczyć swoje dotychczasowe granice, o czym świadczy debiut w konkursie głównym Pucharu Świata, który miał miejsce na inaugurację sezonu w Ruce (44. miejsce). Pozostałą część kampanii, Ahonen spędził w niższych kategoriach, gdzie jego najlepszymi rezultatami były odpowiednio: 22. miejsce w Ruce (Puchar Kontynentalny) i 10. pozycja w Falun (FIS Cup). Jego ostatnie starty miały miejsce w domowym Lahti. W Pucharze Świata dwukrotnie kończył zmagania na etapie kwalifikacji. Tydzień później natomiast był 30. i 25. w konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: yle.fi, fis.ski.com
Źródła grafiki: seiska.fi, yle.fi

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać