Kontuzjowany Eetu Nousiainen z opóźnionymi przygotowaniami do kolejnego sezonu!

przez Szymon Kołtun

Poza długimi lotami, wspaniałym pożegnaniem Petera Prevca czy cudowną atmosferą zawodów, Planica po raz kolejny pokazała także swe brutalne oblicze. Podczas finałowego weekendu z Pucharem Świata 2023/2024 na Letalnicy (K-200, HS-240) doszło do dużej liczby upadków, a obserwatorzy zmagań zrzucają to na karb mocno utwardzonego solą zeskoku. Wyjątkowo brzemienny w skutkach okazał się wypadek Eetu Nousiainena, którego czeka wymuszona przerwa od skoków.

Eetu Nousiainen, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,CZEKA MNIE OPERACJA”

Uraz Eetu Nousiainena

Przypomnijmy, że do nieszczęśliwego zdarzenia doszło podczas czwartkowych kwalifikacji. Wówczas Fin po wylądowaniu na 180. metrze stracił równowagę w fazie odjazdu, co skutkowało groźnym upadkiem. Już sama sytuacja po skoku, kiedy to 26-latek opuszczał zeskok na noszach, wskazywała na poważną kontuzję, a ostateczne potwierdzenie nadeszło ze strony skoczka.

– ,,Chciałbym mieć lepsze zakończenie, ale dzisiaj dostałem ostatnie informacje o moim kolanie. W przyszłym tygodniu czeka mnie operacja więzadła krzyżowego i łąkotki, więc przede mną dużo dłuższa przerwa od skakania, ale wrócę silniejszy. Dziękuję wszystkim za wiadomości i wsparcie” – napisał na swoim profilu na Instagramie skoczek z Kuopio.

Eetu Nousiainen, fot. Neja Tamshe

Informacja ta zarazem oznacza, iż Nousiainen rozpocznie przygotowania do kolejnej zimy znacznie później od swoich kolegów z reprezentacji. Minioną kampanię zaś podopieczny Lauriego Hakoli zakończył na 53. miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając 24 punkty. W sumie pięciokrotnie meldował się w drugiej serii. Zdecydowanie najlepiej Fin może wspominać domowy weekend w Lahti, gdzie najpierw zajął dobre 6. miejsce wraz z drużyną, a następnie wywalczył 21. lokatę w konkursie indywidualnym. Wciąż jego najlepszym osiągnięciem pozostaje więc 40. pozycja na koniec sezonu 2021/2022. Tamtej zimy Eetu Nousiainen zaliczył nawet 8. miejsce podczas konkursu lotów w Oberstdorfie.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: Instagram/ @eetunousiainenofficial, fis-ski.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać