Giovanni Bresadola kontuzjowany. ,,Czeka mnie operacja”

przez Martyna Okrzesik

Giovanni Bresadola zanotował fatalne zakończenie sezonu 2023/2024. Włoch zaliczył upadek podczas sobotniego konkursu drużynowego rozgrywanego na Letalnicy (HS240), po skoku na odległość 226 metrów. Niestety, badania potwierdziły zerwanie więzadła krzyżowego w lewym kolanie, a także uraz łąkotki.

Giovanni Bresadola, fot. Małgorzata Mikulska

Giovanni Bresadola kontuzjowany

Giovanni Bresadola zaliczył upadek podczas pierwszej i jak się okazało jedynej serii konkursowej, rozgrywanej w ramach sobotniej rywalizacji drużynowej w słoweńskiej Planicy. Włoch oddał skok na dystans 226 metrów, jednak nie zdołał ustać swojej próby. Włoch podczas upadku niefortunnie wygiął lewą nogę. Zawodnik nie podnosił się po wywrotce, jednak był przytomny. Zeskok opuścił na noszach w asyście opieki medycznej. Po zakończeniu konkursu, reprezentant Italii poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, że oczekuje na badania RTG, a także rezonans magnetyczny.

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W PLANICY: JEDNOSERYJNY KONKURS DLA AUSTRII

źródło: Instagram: @bres_jump

Po kolejnych kilku godzinach Włoch poinformował o wynikach badań. – ,,Niestety nie mam dobrych wieści. Rezonans magnetyczny wykazał zerwanie więzadła krzyżowego oraz uraz łąkotki. Czeka mnie operacja oraz długie lato. Bardzo chciałem wystąpić w jutrzejszym finałowym konkursie, ale niestety nie mogę. Życzę wszystkim zawodnikom, dobrej zabawy, a także sobie” – napisał Giovanni Bresadola, na swoim profilu na Instagramie.

Przypomnijmy, że latem podczas zawodów Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel, Bresadola podczas jednego z treningów także zaliczył niefortunny upadek, który na pewien czas wykluczył go z przygotowań do sezonu zimowego.

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,UPADŁEM I MOJE KOLANO ZROBIŁO DZIWNY OBRÓT.”

Kampania 2023/2024 była najlepszą w karierze 23-letniego Włocha. Bresadola zgromadził na swoim koncie sumę 175 punktów, co przełożyło się na 30. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego najlepszą lokatą uzyskaną w obecnym cyklu jest 8. miejsce wywalczone w Lake Placid.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram: @bres_jump

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać