Mistrzostwa Francji: Matteo Baud i Lena Brocard złotymi medalistami kraju!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami francuski czempionat w kombinacji norweskiej. Mistrzostwa rozbito na dwa dni, zatem w piątek na obiekcie Tremplin du Praz (HS96) w Courchevel odbyła się seria skoków, zaś kolejnej doby ruszył wyścig w Méribel. Ostatecznie po złote medale sięgnęli Matteo Baud i Lena Brocard. Co ciekawe, oboje prowadzili również po pierwszej partii zmagań.

Mattéo Baud, Léna Brocard, fot. Thibaut/NordicFocus

Mężczyźni

Na belce startowej zasiadło szesnastu dwuboistów. Wszyscy obecni odbijali się z 14. najazdu.

Tę partię zwyciężył Matteo Baud. Francuz był autorem najdłuższej, gdyż 90,5-metrowej odległości. Taka próba pozwoliła mu zachować 16 sekund przewagi nad Marco Heinisem. Jego rodak wylądował trzy metry bliżej. Trzeci wynik osiągnął Edgar Vallet (86 m; +42.0). Następną notę dzielili Lilian Treand i Tom Rochat. Dwuboiści skoczyli 84,5 metra i wywalczyli 56-sekundową przepaść do lidera.

Ostatecznie po triumf pokusił się lider na półmetku – Matteo Baud. Francuz przekroczył metę po 24:39.9 minutach. Na drugą pozycję z ósmej awansował Antoine Gerard (+37.3). Co ciekawe, zawodnik pokonał dziesięcio kilometrową trasę najszybciej ze wszystkich obecnych. Trzeci wynik odnotował pierwotnie zajmujący siódmą lokatę Gael Blondaeu (+49.8). W czołowej piątce uplasowali się również Marco Heinis (+52.5) oraz Edgar Vallet (+1:37.9). Tom Rochat (+1:41.6) i Lilian Treand (+2:41.4), będący ex aequo za podium, po serii skoków wywalczyli kolejne wyniki.

źródło: FFS

Kobiety

Stawka kobiet w stosunku do mężczyzn, była znacznie okrojona. Na liście widniało osiem nazwisk, jednak z przystąpienia do rywalizacji zrezygnowała Zoe Haton.

Po serii skoków, w której belka była ustawiona na 20. stopniu, na prowadzenie wysunęła się Lena Brocard. Liderka francuskiej kadry oddała najdłuższą, bowiem 82,5-metrową próbę. W efekcie zapewniło jej to 20 sekund przewagi nad Marion Droz Vincent. Wiceliderka wylądowała pół metra bliżej. Jako trzecia sklasyfikowana została Romane Baud, która lądowała na identycznej odległości jak poprzedniczka. Dodatkowo traciła ona 22 sekundy. Następne dwie lokaty zajmowały Francuzki, które prezentowały się nieco gorzej. Annaelle Paris skoczyła 73,5 metra (+1:32.0), natomiast Oriane Didier 61 metrów (+3:26.0).

Ostatecznie wyniki wśród kobiet nie uległy zmianie względem pierwszej części. Zwyciężyła liderka Lena Brocard, która pięciokilometrowy dystans pokonała w czasie 14:01.8 minut. Jako druga na metę dobiegła Marion Droz Vincent, tracąc do zwyciężczyni prawie dwie minuty. Najniższy stopień na podium obroniła Romane Baud (+2:20.8.) Annaelle Paris (+5:31.3), Oriane Didier (+5:53.1) i Justine Mengin (+6:17.8) zajmowały następne miejsca. Stawkę zamknęła Maela Didier, która notując 6 minut i 36 sekund luki czasowej, zdobyła drugi wynik biegu.

źródło: FFS

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: nordicmag.info

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać