Eero Hirvonen i Minja Korhonen mistrzami Finlandii!

Na skoczni Ounasvaara (HS100) w Rovaniemi, rozegrane zostały mistrzostwa Finlandii w kombinacji norweskiej kobiet jak i mężczyzn. W zmaganiach wzięli udział także skoczkowie narciarscy. Ostatecznie złote medale wywalczyli Eero Hirvonen oraz Minja Korhonen.

Ounasvaara, fot. 伊藤時彦

Seria skoków

Jeśli chodzi o rywalizację na skoczni, to najlepszy okazał się zwycięzca wczorajszego konkursu skoków – Niko Kytösaho. 23-latek poszybował na odległość 96.5 metra, z 2. platformy startowej. Wówczas na drugiej pozycji plasował się Eetu Nousiainen (94 m), a trzeci wynik uzyskał Tuomas Meis (96 m). Nousiainen startował z belki numer 3., natomiast pozostali zawodnicy ruszali z 6. poziomu najazdu.

Niko Kytösaho, fot. Neja Tamshe

Czwartą pozycję po rywalizacji na skoczni zajmował Henri Kavilo (93 m), a za nim uplasowali się Eero Hirvonen (91 m) oraz reprezentant Chin Jiawen Zhao (93 m). Ilkka Herola (90 m) sklasyfikowany został na siódmej pozycji, natomiast ósmy wynik uzyskał Eelis Meriläinen (89 m). Czołową dziesiątkę zamykali Arttu Mäkiaho (88 m) oraz Jesse Pääkkönen (88 m).

PEŁNE WYNIKI

Bieg na 10 km

Ostatecznie tytuł mistrza Finlandii wywalczył Eero Hirvonen, który dobiegł do mety z czasem 24:32.5. O zaledwie 0.1 sekundy za nim, uplasował się Ilkka Herola, a brązowy medal wywalczył Arttu Mäkiaho (+46.3).

Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Arttu Mäkiaho, fot. Touho Häkkinen

Za czołową trójką uplasował się Waltteri Karhumaa (+54.6), a za nim sklasyfikowani zostali Eelis Meriläinen (+57.4) oraz Jesse Pääkkönen (+1:27.9). Siódmy rezultat uzyskał Herman Happonen (+1:37.3), natomiast ósmy wynik wywalczył Wille Karhumaa (+1:58.1). Czołową dziesiątkę zamknęli reprezentant Chin Jiawen Zhao (+2:29.1) oraz Rasmus Ähtävä (+4:48.6).

Ostatecznie Tuomas Meis (+10:54.1) uzyskał 15. wyniki, natomiast Eetu Nousiainen (+11:25.2) zajął 16. pozycję. W rezultacie Niko Kytösaho nie ukończył biegu.

Zawody kobiet

W kategorii kobiet wystartowało 8 zawodniczek. Pewną triumfatorką, po biegu na 2.5 km, okazała się Minja Korhonen z czasem 13:38.3. Drugą lokatę zajęła Heta Hirvonen (+1:36.3), a brązowy medal wywalczyła Annamaija Oinas (+3:06.1). Za czołową trójką uplasowały się Emilia Vidgren (+3:37.2) oraz Lumia Nurmela (+3:48.6). Szósty wynik uzyskała Julia Äikiä (+$:39.5), a stawkę zamykały Vilma Meis (+7:11.0) oraz Sofia Mattila (+7:19.3).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne