Fabian Rießle kończy karierę. ,,Nie mogłem sobie wymarzyć piękniejszego pożegnania”

przez Martyna Okrzesik

Zawody Pucharu Świata w niemieckim Schonach, były ostatnimi dla 33-letniego Fabiana Rießle. Trzykrotny mistrz świata, a także mistrz olimpijski, w minionym tygodniu, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, poinformował o zakończeniu aktywnej kariery sportowej.

Fabian Rießle, źródło: Instagram: @schwarzwaldpokal

Fabian Rießle kończy karierę

Rießle to czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich, a także sześciokrotny zdobywca krążków, podczas mistrzostw świata. Na podium zawodów Pucharu Świata stawał pięćdziesiąt dwa razy, w tym dziewięciokrotnie triumfował. Po raz pierwszy zwyciężył 5 grudnia 2015 w norweskim Lillehammer.

33-latek kampanię 2023/2024 rozpoczął w zmaganiach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Start nie był udany w wykonaniu Niemca, ponieważ uplasował się dopiero na 36. oraz 42. pozycji. Przez dalszą część sezonu, startował w rywalizacji drugiej rangi.

ZOBACZ TEŻ: STEFAN RETTENEGGER Z PIĘCIOMA PODIAMI Z RZĘDU. ,,MOGĘ BYĆ NAPRAWDĘ SZCZĘŚLIWY”

Fabian Rießle, w minionym tygodniu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował o końcu swojej aktywnej kariery sportowej. Ostatnim startem 33-latka miały być zawody Pucharu Świata w Schonach. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla 33-letniego Niemca. – ,,W styczniu 2009 roku w Schonach wystartowałem w swoich pierwszych zawodach Pucharu Świata. To właśnie tam, na domowych konkursach w Schonach, w niedzielę 28 stycznia 2024 roku, po raz ostatni stanę na linii startu w Pucharze Świata. Nie mogę się doczekać, aby uczcić moje pożegnanie z Wami” – napisał Fabian Rießle, na swoim profilu na Instagramie. Wówczas Niemiec w swoim debiucie w 2009 roku, uplasował się na 36. lokacie.

Fabian Rießle, źródło: Instagram: @schwarzwaldpokal

Decyzja Rießle jest zaskakująca, z uwagi na ostatnie dobre starty dwuboisty. 33-latek tydzień wcześniej, trzykrotnie zameldował się na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal, dwukrotnie triumfując oraz zajmując trzecie miejsce. Podczas swojego ostatniego startu w pierwszoligowych zmaganiach w Schonach, sklasyfikowany został na 38. oraz 47. pozycji.

Schonach uroczyście pożegnało Fabiana Rießle, witając go szampańskim prysznicem na mecie. – ,,Nie mogłem sobie wymarzyć piękniejszego pożegnania” – wyznał 33-latek. „To dla mnie zaszczyt, że mogłem tu wystąpić przed własną publicznością” – dodał Niemiec.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, sportschau.de

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać