Felix Trunz zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata!

przez Martyna Okrzesik

17-letni Felix Trunz, w najbliższy weekend zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata na obiekcie Salpausselkä (HS130) w fińskim Lahti. Oprócz Trunza, w Finlandii zaprezentuje się jeszcze trzech innych szwajcarskich skoczków narciarskich.

Felix Trunz fot. Zofia Hunkiewicz

Felix Trunz zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata!

Felix Trunz znalazł się w składzie szwajcarskiej kadry B na sezon 2023/2024. Minionego lata, zadebiutował w zawodach Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel, gdzie uplasował się na 46. oraz 31. pozycji. 17-latek pojawił się także podczas pierwszoligowej rywalizacji w Szczyrku, gdzie sklasyfikowany został na 34. oraz 31. miejscu.

Felix Trunz nie miał łatwego początku sezonu 2023/2024. W sierpniu 2023, 17-letni Szwajcar doznał kontuzji stopy, która uniemożliwiła mu treningi oraz starty w zawodach międzynarodowych. – ,,Złamałem kawałek kości w lewej stopie. Stało się to na przestrzeni czasu, więc nie było to spowodowane upadkiem. Już podczas Letniego Grand Prix w Szczyrku odczuwałem silny ból. Niestety nie mogę teraz skakać. Mam nadzieję, że wrócę do treningów w połowie września” – opowiadał Felix Trunz w rozmowie z naszym portalem, w połowie sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: FELIX TRUNZ KONTUZJOWANY. ,,MAM NADZIEJĘ, ŻE WRÓCĘ DO TRENINGÓW W POŁOWIE WRZEŚNIA.”

Felix Trunz, fot. Vivienne Stycz

Niestety, pomimo prób powrotu do regularnych treningów, Felix Trunz nie mógł rozpocząć sezonu zimowego zgodnie z planem. W rezultacie 17-latka czekała operacja, która jak wyjawiał nie była łatwa, ani przyjemna. Następnie Szwajcar odbył kilkumiesięczną rehabilitację. – ,,Planem było wrócić do treningów we wrześniu, jednak mój plan nie poszedł tak jak zamierzałem” – wyznawał Felix Trunz. ,,Mały kawałek kości, który się odłamał, nie zrósł się tak jak powinien. Muszę zostać operowany, aby się go pozbyć. Nie jest to łatwa, ani przyjemna operacja. Najpierw muszą złamać moją kość, aby dostać się do tego małego kawałka. Prawdopodobnie po operacji miną 4 miesiące, zanim będę mógł ponownie trenować” – wyjawiał nam Szwajcar początkiem października.

ZOBACZ TEŻ: FELIX TRUNZ KOŃCZY SEZON. ,,NIE JEST TO ŁATWA, ANI PRZYJEMNA OPERACJA.”

Powrót na arenę międzynarodową

Początkiem stycznia 2024 roku, Trunz powrócił na skocznię, a następnie wziął udział w dwóch imprezach docelowych sezonu. 17-latek otarł się o podium Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2024 w Gangwon, tracąc zaledwie 0.7 punktu do trzeciego Łukasza Łukaszczyka. Warto wspomnieć, że dla młodego Szwajcara był to pierwszy start na arenie międzynarodowej tej zimy. Następnie wystartował w Mistrzostwach Świata Juniorów 2024 w słoweńskiej Planicy, gdzie indywidualnie zajął 20. lokatę.

Oprócz Trunza, w Lahti zaprezentują się także Gregor Deschwanden, Killian Peier, a także Yanick Wasser. W dalszym ciągu na starcie zabraknie Simona Ammanna. Ponadto weekend w Finlandii odpuszcza 20-letni Remo Imhof, który obecnie zmaga się z bólem pleców.

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti

Czwartek, 29 lutego 2024
16:00 – Oficjalny trening kobiet
18:00 – Kwalifikacje kobiet

Piątek, 1 marca 2024
08:00 – Seria próbna kobiet
09:00 – Konkurs kobiet
14:30 – Oficjalny trening mężczyzn
15:45 – Kwalifikacje mężczyzn
17:00 – Konkurs mężczyzn

Sobota, 2 marca 2024
15:15 – Seria próbna
16:15 – Konkurs drużynowy mężczyzn

Niedziela, 3 marca 2024
14:30 – Kwalifikacje mężczyzn
16:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram/@swissskijumpteam

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać