FIS Cup Mężczyzn w Oberhofie: Triumf Schwanna! Dominacja Austriaków!

przez Martyna Okrzesik

Za nami drugi dzień rywalizacji mężczyzn w Oberhofie. O wczorajszych zmaganiach możecie przeczytać tutaj. Zapraszamy na podsumowanie finałowego konkursu FIS Cup w tym sezonie! Natomiast po wczorajszych zawodach reprezentant Austrii Francisco Moerth jest już pewny swojej wygranej w klasyfikacji generalnej cyklu, z uwagi na nieobecność drugiego Janniego Reisenauera. Na liście startowej widniało 44 zawodników.

Natomiast tutaj możecie przeczytać o porannym triumfie Polki na tym samym obiekcie.

Seria próbna

O godzinie 11:00 rozpoczęła się seria próbna. W rezultacie na czele znalazło się dwóch reprezentantów gospodarzy – Adrian Tittel (102,5m) oraz Eric Fuchs (98m). Oprócz tego na trzeciej pozycji uplasował się Austriak Jonas Schuster (96m).

Jeśli chodzi o biało-czerwonych to najlepiej z nich zaprezentował się dziewiąty Jarosław Krzak, po skoku na 95,5 metra. W drugiej dziesiątce sklasyfikowany został siedemnasty Mateusz Gruszka (88m) oraz dziewiętnasty Szymon Jojko (87,5m). Klemens Joniak (78,5m) zajął dwudzieste ósme miejsce. Natomiast Marcin Wróbel nie wystartował.

Seria próbna została rozegrana z 17., 18., oraz 19. platformy startowej.

Konkurs

Na półmetku rywalizacji w Oberhofie liderem był Austriak Mika Schwann, po skoku na 97 metrów. Na drugiej pozycji plasował się Niemiec Claudio Haas (98,5m), a za nim Maximilian Steiner (100,5m).

Natomiast najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych był czternasty Jarosław Krzak (91m), tuż za nim znaleźli się Szymon Jojko (88,5m) oraz Marcin Wróbel (86m). Dziewiętnastą pozycję zajmował Mateusz Gruszka (90m), a dwudziestą drugą Klemens Joniak (84,5m).

Pierwsza seria została rozegrana z 17. platformy startowej. W efekcie zdyskwalifikowano Niemca Lukasa Nellenschulta.

Jeśli chodzi o drugą serię, to została ona zdominowana przez reprezentantów Austrii. Triumfatorem niedzielnych zmagań został Mika Schwann (101m). Natomiast za nim o 6,7 punktu znalazł się Clemens Leitner (98m), a trzeci był Markus Rupitsch (96m). Tuż za podium uplasował się Louis Obersteiner (100m), a za nim Niemiec Eric Fuchs (102,5m).

W rezultacie najwyżej sklasyfikowanym z reprezentantów Polski został piętnasty Jarosław Krzak (85m), a tuż za nim uplasował się Szymon Jojko (83,5m). Osiemnaste miejsce należało do Mateusza Gruszki (84,5m), a dziewiętnaste do Marcina Wróbla (81m). Klemens Joniak (71m) zakończył zmagania na dwudziestej ósmej pozycji.

Druga seria została rozegrana z 17. platformy startowej. Dodatkowo zdyskwalifikowano Fina Tomasa Kuisme.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji&grafiki: własne, skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać