FIS Cup w Szczyrku: Dublet Landerera

przez Aleksandra Rajewicz

Po wczorajszych zmaganiach i triumfie Hannesa Landerera, nadszedł czas drugiego konkursu w Szczyrku na obiekcie HS-104. Lista startowa ponownie składała się z 71 zawodników, w tym dwudziestu reprezentantów Polski. Podobnie, jak wczoraj ze zwycięstwa cieszyć się mógł młody Austriak Landerer, natomiast w czołowej „10” uplasował się Kacper Tomasiak.

Kompleks skoczni „Skalite” w Szczyrku, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: FIS CUP W SZCZYRKU: HANNES LANDERER TRIUMFUJE

Seria próbna

Ta część rywalizacji wystartowała o godzinie 8:30 z belki 18. Rozpoczął ją polski junior Dawid Dzioboń, który uzyskał odległość 89.5 metra i ostatecznie uplasował się na 58. pozycji. Wiatr był bardzo zmienny, potrafił pomóc zawodnikom, zaś niektórzy mieli wysokie rekompensaty za niekorzystne warunki. Triumfatorem serii przed konkursowej został Austriak David Haagen, który uzyskał 100.5 metra, na drugim miejscu znalazł się Polak Kacper Tomasiak (97 m), zaś trzeci był wczorajszy zwycięzca Hannes Landerer, który swoją próbę wykończył na 98. metrze.

David Haagen, fot. Martyna Okrzesik

W czołowej „10” znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Polski: 7. był Marcin Wróbel (90 m), natomiast 9. Tymoteusz Amilkiewicz, który uzyskał odległość 92.5 metra. W trzeciej „10” uplasował się również 22. Klemens Joniak, który wylądował na odległości 92.5 metra.

Warto pochwalić próbę Norwega Isaka A. Langmo, który uzyskał 98 metrów i znalazł się w najlepszej „10”, dokładnie na 6. lokacie.

OFICJALNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Pierwsza seria

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:45, z platformy 17. Warunki pogodowe były niestabilne, czego skutkiem były częste przerwy, pierwsza część zmagań trwała ponad godzinę. Liderem na półmetku był Austriak Marco Woergoetter, który uzyskał 102.5 metra, drugi był Hannes Landerer (101.5 m), który do lidera tracił 0.1 punktu, zaś trzeci Markus Rupitsch, który wylądował na setnym metrze. Tuż za podium znalazł się Niemiec Emanuel Schmid (95 m). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był 9. Kacper Tomasiak, który uzyskał 95.5 metra.

W czołowej „30” uplasowało się jeszcze czterech naszych reprezentantów. Na szesnastym miejscu znalazł się Marcin Wróbel (96.5 m), 18. był Łukasz Łukaszczyk (94.5 m), 19. Tymoteusz Amilkiewicz (95.5 m), zaś 23. Klemens Joniak (92.5 m).

Warto wspomnieć o nieudanej próbie lidera cyklu Stefana Rainera. Austriak uzyskał jedynie 95.5 metra i uplasował się dopiero na 22. pozycji.

Kolejny raz w „30” znalazł się Czech Josef Buchar. Zawodnik wylądował na odległości 95.5 metra i był 17.

Niemiec Lasse Deimel został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

OFICLAJNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria

Finałową serię rozpoczął Estończyk Kevin Maltsev, który uzyskał świetny wynik 104.5 metra i ostatecznie uplasował się na 25. pozycji. Warto jednak wspomnieć, że zawodnik miał bardzo sprzyjające warunki. Triumfatorem zmagań w Szczyrku został Hannes Landerer, który w drugiej próbie uzyskał 102.5 metra, drugi był Rupitsch, który swój skok wykończył na 99.5 metra, zaś na trzecią lokatę spadł Marco Woergoetter (99.5 m). Na siódmej pozycji zmagania skończył Kacper Tomasiak (98 m), natomiast 6. był Norweg Isak Andreas Langmo (97.5 oraz 98 m).

Stefan Rainer w drugiej próbie uzyskał 99 metrów i zaliczył znaczny awans, rywalizację ukończyl na 7. pozycji.

Estończyk Kaimar Vagul po próbie na 88.5 metra zaliczył upadek na linii bezpieczeństwa, na szczęście zawodnik wstał o własnych siłach.

Josef Buchar w drugiej próbie uzyskał 99.5 metra i ostatecznie znalazł się w czołowej „20”, na 18. miejscu.

OFICJALNE WYNIKI KONKURSU

Czołowa dziesiątka rywalizacji

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: FIS

0 komentarzy
6

Może ci się spodobać