Igrzyska Europejskie w Zakopanem: Złoty medal dla Niki Kriznar!

przez Stylowo z Telemarkiem

Dziś rywalizacja w Zakopanem przeniosła się na Wielką Krokiew. Tak jak poprzednio, zmagania również rozpoczęły kobiety. Na starcie pojawiło się 38 zawodniczek. Czy Jacqueline Seifriedsberger sięgnie po kolejne złoto? A może będzie to Nika Kriznar? Może zwyciężczyni okaże się wielką niespodzianką? Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak przebiegał dzisiejszy konkurs Pań, to serdecznie zapraszamy do lektury, szczegóły poniżej!

Wielka Krokiew (HS140), fot. Martyna Okrzesik

Trening

Punktualnie o 15:30 ruszył trening. Zawodniczki oddawały swoje skoki z 21, 23 oraz 25. platformy startowej. W serii treningowej to Nika Kriznar okazała się być najlepsza. Reprezentantka Słowenii osiągnęła rezultat wynoszący 135 metrów. Tuż za nią uplasowała się złota medalistka Igrzysk Europejskich ze skoczni normalnej – Jacqueline Seifriedsberger, której odległość wyniosła 123 metry. Trzecia pozycja należała do Jenny Rautionaho, która wylądowała na 130 metrze. Czwartą lokatę skokiem również na 130 metr zapewniła sobie Eirin Maria Kvandal. Top 5 domknęła Chiara Kreuzer, której odległość wyniosła 122 metry. Najlepsza z Polek – Nicole Konderla, po skoku na 120 metrów objęła 14. lokatę.

Seria próbna

Tymczasem, równo godzinę przed startem docelowej rywalizacji przeprowadzono serię próbną. Ostatecznie po raz kolejny górą okazała się Nika Kriznar, która tym razem osiągnęła odległość 133 metrów. Ponadto, drugą lokatę po raz kolejny zajęła Jacqueline Seifriedsberger, której odległość wyniosła 124 metry. Trzecią zawodniczką serii próbnej okazała się być Selina Freitag, która uzyskała rezultat wynoszący 122.5 metra. Czwartą pozycję natomiast, ex aequo objęły Jenny Rautionaho (129 m) oraz Nika Prevc (119.5 m). Najlepszą z Polek ponownie okazała się Nicole Konderla. Skokiem na 117.5 metra zapewniła sobie 17. pozycję.

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 17:30 ruszyła rywalizacja kobiet na Wielkiej Krokwi (więcej o tym obiekcie można przeczytać tutaj). Zawodniczki oddawały swoje skoki z 23 i 22. belki startowej. Niepokonana w dalszym ciągu okazała się Nika Kriznar, która poszybowała na odległość aż 137.5 metra. Tym samym ustanowiła nowy kobiecy letni rekord Wielkiej Krokwi. Tuż za nią uplasowała się jej imienniczka – Nika Prevc, która wylądowała na 130 metrze. Trzecia lokata natomiast należała do Chiary Kreuzer, która uzyskała rezultat wynoszący 128.5 metra. Czwartą pozycję skokiem na odległość 126.5 metra zapewniła sobie Selina Freitag. Dodatkowo, piąte miejsce wywalczyła sobie Jacqueline Seifriedsberger. Reprezentantka Austrii osiągnęła odległość wynoszącą 128 metrów.
Warto również wspomnieć, że dwie z reprezentantek Polski zakwalifikowały się do serii finałowej. Mianowicie są to Nicole Konderla, która skokiem na 107.5 metra zapewniła sobie 20. lokatę, oraz Anna Twardosz, która po skoku na 94.5 metra zakończyła pierwszą serię na 29. pozycji.

Wyniki Polek przedstawiały się następująco :
20. Nicole Konderla – 107.5 m (Q)
29. Anna Twardosz – 94.5 m (Q)
32. Paulina Cieślar – 90.5 m
33. Pola Bełtowska – 91.0 m
35. Wiktoria Przybyła – 84.5 m

Seria finałowa

W tej części rywalizacji zawodniczki oddawały swoje skoki z 24 oraz 22. platformy startowej. Ostatecznie po złoty medal Igrzysk Europejskich sięgnęła Nika Kriznar. Reprezentantka Słowenii w swoim finałowym skoku osiągnęła odległość 132 metrów, co dało jej pewne zwycięstwo. Srebrny medal wywalczyła Nika Prevc, której rezultat w serii finałowej wyniósł 125.5 metra. Dodatkowo, brązowy medal przypadł Selinie Freitag, która w drugiej konkursowej próbie zanotowała 130.5 metrowy skok. Tymczasem, tuż za podium znalazła się złota medalistka Igrzysk Europejskich ze skoczni normalnej – Jacqueline Seifriedsberger, która wylądowała na 130. metrze. Top 5 dopełniła Chiara Kreuzer, której odległość wyniosła 123.5 metra.

Top 10 dzisiejszego konkursu indywidualnego kobiet na Wielkiej Krokwi

Wyniki reprezentantek Polski po serii finałowej prezentowały się następująco :
19. Nicole Konderla – 107.5 m & 115.5 m
29. Anna Twardosz – 94.5 m & 98.0 m

ZOBACZ TEŻ: THOMAS THURNBICHLER: ,,WIDAĆ, ŻE WSZYSCY CIĘŻKO PRACUJĄ.”

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.


0 komentarzy
0

Może ci się spodobać