IO w Pekinie: Medale dla Słowenii, Rosji i Kanady!

przez Zofia Hunkiewicz

Po wczorajszej emocjonującej walce panów nadszedł czas na konkurs drużyn mieszanych. Warto wspomnieć, iż w zawodach udział wzięło dziesięć drużyn w tym Polska. Reprezentowali oni nasz kraj w składzie Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda oraz Kamil Stoch. Jeśli jesteście ciekawi jak poszło Polakom oraz poszczególnym drużynom to zapraszamy do przeczytania podsumowania!

Seria próbna

Słowenia okazała się najlepsza w serii próbnej. Drużyna zdobyła 333,1 punktową notę. Tuż za nimi uplasowali się Japończycy (307,2 pkt), natomiast Rosjanie dopełnili podium z 297. punktową notą. Polski skład zajął siódme miejsce (238,3 pkt).

Konkurs

Wszystko zapowiadało się świetnie i emocjonująco, dopóki trzy skoczkinie nie zostały zdyskwalifikowane za nieprzepisowy kombinezon. Niestety pechowcami okazały się Sara Takanashi, Daniela Iraschko-Stolz oraz Katharina Althaus. Znacznie wpłynęło to na dalsze wydarzenia, chociażby dlatego, że drużyna niemiecka pożegnała się z zawodami po pierwszej serii. Z gry o medale wypadli także Japończycy i Austriacy.

Na półmetku prowadziła drużyna słoweńska z 506,4 punktową notą. Tuż za nimi uplasowali się Norwegowie (457,4 pkt), natomiast Rosjanie zamykali podium (448,8 pkt). Polacy mogli cieszyć się piątą lokatą, gdyż uzyskali 386,1 punktów.

Po złoto sięgnęła Słowenia (w składzie Nika Kriznar, Timi Zajc, Ursa Bogataj oraz Peter Prevc) z przewagą 111,2 pkt nad Rosją. Drużyna rosyjska w składzie Irama Makhinia, Danil Sadreev, Irina Avvakumova oraz Evgenii Klimov wywalczyli srebro (890,3 pkt). Dość niespodziewanie kanadyjska drużyna (Alexandria Loutitt, Matthew Soukup, Abigail Strate oraz Mackenzie Boyd-Clowes) wskoczyła na trzecie miejsce (844,6 pkt). Polska zakończyła zawody na szóstej pozycji (763,2 pkt).

W finale zostały zdyskwalifikowane dwie Norweżki – Anna Odine Stroem oraz Silje Opseth. Tym samym owa drużyna skończyła zmagania na ostatnim miejscu (707,9 pkt).

Japonia zajęła czwartą pozycję (836,3 pkt), Austria piątą (818 pkt), natomiast Czechy siódmą (722,8 pkt).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych- Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać