Zbiór newsów z tygodnia (31.01-06.02.2022)

przez Stylowo z Telemarkiem

Niko Kytosaho z pozytywnym wynikiem testu

Niko Kytosaho jeszcze przed zawodami w Willingen uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa,. W efekcie nie pozwoliło mu to startować Finowi w Niemczech. Reprezentant klubu Lahden Hiihtoseura o pozytywnym wyniku poinformował za pomocą Instagrama.

„W zeszłym tygodniu uzyskałem pozytywny wynik testu na Covid-19 i moja olimpijska podróż zamieniła się w wyzwanie. Mam nadzieję, że wkrótce uzyskam wynik negatywny i będę mógł pojechać do Chin”

Kytosaho wraz z Anttim Aalto jako jedyni reprezentanci Finlandii zostali powołani na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Natomiast 22-latkowi z Paimio nie udało się dotrzeć na konkurs na normalnej skoczni. Antti Aalto zakończył konkurs na 12. miejscu.

Marita Kramer bez szans na olimpijskie złoto!

„Czy świat naprawdę jest tak nie sprawiedliwy?” – czytamy w poście Austriaczki.

„Na początku nie mogłam w to uwierzyć, ponieważ naprawdę robiłam wszystko, aby zapobiec takiej sytuacji. Nie mam słów, nie mam uczuć, tylko pustka. Włożyłam tyle energii i czasu w przygotowania, aby spełnić moje marzenia. Wszystko prysło w jeden dzień”

Liderka Pucharu Świata niestety musiała się pożegnać z marzeniami o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W poprzednim artykule informowaliśmy o pozytywnym teście Marity. Po kolejnych rutynowych testach potwierdziły one zakażenie. We wtorek Austriacki Związek Narciarski przekazał informację o wycofaniu Kramer z powołanej kadry. W miejsce liderki Pucharu Świata udała się Lisa Eder, która podczas konkursu na normalnej skoczni zajęła 8. miejsce.

Marita Kramer (AUT)

Radek Rydl z pozytywnym wynikiem testu

Kolejnym potwierdzonym przypadkiem zakażenia się koronawirusem jest 20-letni czeski skoczek Radek Rydl. Zawodnik pochodzący z Jilemnic, niedaleko Liberca jako ostatni dostał powołanie do czeskiej kadry na Igrzyska Olimpijskie, korzystając z dodatkowego miejsca.

Tuż przed wylotem do Pekinu, Czesi trenowali w Planicy rezygnując tym z konkursów w Willingen. Natomiast po zgrupowaniu każdy z zawodników został poddany testom na obecność koronawirusa, i na nieszczęście pozytywny wynik spotkał tylko Radka Rydla. W rezultacie czeski skoczek nie wystąpił w konkursie na normalnej skoczni, a występ na dużej skoczni zależny jest tylko od kolejnych negatywnych testów.

Jacqueline Seifriedsberger również wykluczona z igrzysk olimpijskich

Austriacki Związek Narciarski podał informację, że Jacqueline Seifriedsberger podobnie jak w Marita Kramer nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich. Powodem nieobecności jest pozytywny wynik na covid-19. Dla Austriaczki miały być to drugie igrzyska w karierze. W rezultacie na miejsce 31-latki wskoczyła Sophie Sorschag, która w poprzedni weekend triumfowała w FIS Cup’ie w Zakopanem.

Daniel Andre Tande wyruszy do Pekinu!

Od zawodów Pucharu Świata w Zakopanem pnie się covidowa rywalizacja między pozytywnymi, a negatywnymi testami Johanna Andre Forfanga i Daniela Andre Tandego. W czwartek ten drugi uzyskał negatywny wynik, a ten pierwszy po treningach w Oslo i Lillehammer pozytywny.

Po testowych perypetiach Norwegów, finalnie możemy powiedzieć, że do Pekinu na konkurs na dużej skoczni pojedzie jak na razie Daniel Andre Tande.

„Do treningu na dużej skoczni zostało jeszcze parę dni. Mam nadzieję, że będziemy mogli razem wyruszyć w podróż z Danielem” – mówi Forfang.

Przed wylotem do Chin, oboje muszą zaliczyć cztery negatywne testy.

Jeśli ominęły Cię poprzednie newsy zajrzyj tutaj!

Zapraszamy również na nasze social media, takie jak FacebookTwitter oraz Instagram!

Źródło informacji & grafiki: własne, Twitter, OSV; Instagram/nikokytosahoo, FIS, Tadeusz Mieczyński, Google Grafika

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać