IV edycja skoków amatorów w Ruczynowie!

przez Magdalena Rutkowska

17 czerwca w Ruczynowie – małej wiosce nieopodal Kielc, już po raz czwarty zebrała się rekordowa ilość wielbicieli skoków narciarskich z całej Polski i nie tylko! Kolejny raz przydomowa skocznia Państwa Seremaków, stała się areną zmagań w skokach narciarskich amatorów. Walka o puchar inSJders, jak co roku zyskała ogromne zainteresowanie i przyciągnęła masę śmiałków, gotowych do zaciętej rywalizacji. Jak podaje organizator, zgłosiło się aż 83 zawodników i zawodniczek! Przypominamy, że obiekt Real Logistics Ruczynów Arena posiada swój punkt konstrukcyjny na 7 metrze. Rekord w długości skoku wynosi obecnie 8 metrów, a tak doskonałe próby oddali m.in. Dawid Kaszuba, Wiktor Węgrzynkiewicz czy Paweł Toborek. Kobiecy rekord natomiast, ustanowiła mistrzyni Polski w skokach narciarskich – Joanna Szwab, która oddała skok o długości 6.3 metra. Jeśli jesteście ciekawi przebiegu 4 edycji zmagań o Puchar inSJders, zapraszamy do artykułu!

Skocznia w Ruczynowie, fot. Magdalena Rutkowska

Pierwszy etap rywalizacji

Dzień w Ruczynowie rozpoczął się od treningów. Dla niektórych zawodników był to debiut na skoczni, dlatego organizatorzy zadbali o to, aby każdy miał okazję zapoznać się z obiektem, przed rozpoczęciem konkursu. Odbyło się kilka serii próbnych skoków i już podczas nich emocjom nie było końca. Warto wspomnieć, że w regulaminie zawodów nie ma żadnych wymogów dotyczących wieku uczestników, więc na belce zasiadały zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystkie skoki były dokładnie mierzone przez sędziego za pomocą specjalnego programu tak, że każdy znał dokładną odległość, jaką uzyskał. Z pewnością była to dodatkowa motywacja, aby w następnych próbach być jeszcze lepszym!

Pierwszy etap rywalizacji

Konkurs przebiegał według ściśle określonego schematu. Odbywały się trzy serie skoków, w których brali udział wszyscy zawodnicy, a następnie sumowano ich wyniki. Kolejnym etapem było wyłonienie najlepszej ósemki, która rywalizowała w systemie KO. Awans do fazy play – off zaliczyli: Dawid Kaszuba (8, 7.75 i 8 m), Jonatan Hrynko (7.5, 7.25 i 7.75 m) ex aequo z Wiktorem Pękalą (7.5, 7.5 i 7.5), Paweł Toborek (7.25, 7.5 i 7.5 m), Arkadiusz Jojko (7.25, 7.25 i 7.5 m), Dominik Machaj (7, 6.75, i 7.25 m), Jakub Radziszewski (7.25, 7.25 i 7.25 m) i Wiktor Węgrzynkiewicz (7.5, 7.5 i 7.5 m). Następnie miały miejsce ćwierćfinały i tu obyło się bez zaskoczeń. Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji w systemie KO.

Paweł Toborek (7.25 m) vs Arkadiusz Jojko (7.0 m)
Wiktor Pękala (7.75 m) vs Dominik Machaj ( 7.5 m)
Jonatan Hrynko (7.5 m) vs Jakub Radziszewski (7.0 m)

Ciekawa sytuacja miała miejsce przy okazji skoków ostatniej pary – Dawida Kaszuby i Wiktora Węgrzynkiewicza, bowiem obaj panowie wyrównali rekord skoczni (8 metrów). Ostatecznie jednak zwycięstwo w parze odniósł Kaszuba, ponieważ suma jego wyników z poprzednich serii konkursowych była większa.

Skocznia w Ruczynowie, fot. Magdalena Rutkowska

Dalsza część konkursu

W obu półfinałach rezultaty były podobne. Jako pierwsi skakali Dawid Kaszuba oraz Paweł Toborek – lepszy okazał się być zwycięzca poprzedniej edycji, czyli Kaszuba, który pokazał, że jest w niezwykle dobrej dyspozycji. W drugiej parze, po małych komplikacjach i ponownym sprawdzeniu odległości, wygrał Wiktor Pękala.

Następnie rozegrała się walka o trzecie miejsce, które ostatecznie zdobył Paweł Toborek wyrównując rekord skoczni. Na czwartym miejscu wylądował natomiast Jonatan Hrynko.

W ścisłym finale pozostali już tylko dwaj najlepsi – Dawid Kaszuba i Wiktor Pękala. Cały konkurs zakończył się zgodnie z przewidywaniami i to Dawid Kaszuba, już po raz trzeci sięgnął po Puchar inSJders!

fot. Magdalena Rutkowska

Warto wspomnieć, że uczestnicy zostali sklasyfikowani i nagrodzeni w trzech podstawowych kategoriach: Junior, Kobiety, Open. Co więcej pojawiła się jedna dość niespotykana, a mianowicie zawodnicy skaczący na nartach innych niż te do skoków narciarskich również zostali wyróżnieni.

Wśród najmłodszych na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Zieliński, zaraz za nim znalazł się Maciej Talma, a najlepszą trójkę zamknął Wojciech Rutkowski.

fot. Magdalena Rutkowska

Jeśli chodzi o klasyfikację kobiet, to triumf odniosła Joanna Szwab, a dwa pozostałe miejsca podium zajęły Paulina Chmielewska oraz Karolina Wlaź.

fot. Magdalena Rutkowska

Wśród zawodników, którzy skakali na nartach zjazdowych bądź biegowych wyróżnienia otrzymali kolejno: Paweł Toborek, Arkadiusz Jojko a także Dominik Machaj.

fot. Magdalena Rutkowska

Na koniec zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Twitter oraz Facebook. Przypominamy również, że na Instagramie możecie znaleźć relację z tego dnia! Oprócz tego, zachęcamy do zapoznania się z naszym ostatnim wpisem na temat skoczni Bergiesel.

Źródła informacji: własne
Źródła grafiki: Magdalena Rutkowska

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać