Puchar Kontynentalny w Klingenthal: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Małgosia Mikulska

Letni Puchar Kontynentalny w ten weekend zawitał do niemieckiego Klingenthal. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące tych zawodów. Zapraszamy!

skocznia w Klingenthal
Vogtland Arena, Klingenthal, fot. Maksim Bartolj

Skocznia w Klingenthal

Vogtland Arena to miejsce, gdzie umiejscowiona jest skocznia narciarska w Klingenthal. Jest to nowoczesny obiekt, otwarty w 2006 roku, który regularnie gości zawody międzynarodowe, a widownia jego może pomieścić nawet 30 tys. widzów. Punkt konstrukcyjny wynosi 125 m, natomiast rozmiar skoczni to 140 m. Najdłuższy skok w letnich zawodach oddał tam Marius Lindvik, lądując na 148. metrze.

Harmonogram zawodów

23 września 2023 sobota
10:30 – oficjalny trening
12:00 – konkurs indywidualny

24 września 2023 niedziela
09:00 – seria próbna
10:00 – konkurs indywidualny

ZOBACZ TEŻ: SZEŚCIU REPREZENTANTÓW POLSKI NA STARCIE PUCHARU KONTYNENTALNEGO W KLINGENTHAL

Listy startowe

W zawodach Pucharu Kontynentalnego ujrzymy 55 zawodników z 12 krajów. Wśród nich znalazło się także sześciu reprezentantów Polski. O pucharowe punkty będą walczyć Maciej Kot, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Tomasiak oraz Jakub Wolny.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ

COC w Klingenthal 2022

W ubiegłym roku Klingethal także organizowało Letni Puchar Kontynentalny. Podobnie jak teraz, zostały rozegrane dwa konkursy indywidualne. Pierwszego dnia zwycięstwo odniósł Norweg Sondre Ringen, a za nim na podium uplasowali się Michael Hayboeck oraz Kristoffer Eriksen Sundal. Kolejnego dnia podium było bardzo podobne: na pierwszym miejscu znalazł się Hayboek, drugie miejsce zajął Sondre Ringen, a czołową trójkę uzupełnił Anders Fannemel.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać