Kristoffer Eriksen Sundal kończy sezon. ,,Ból jest zbyt intensywny”

przez Martyna Okrzesik

Kristoffer Eriksen Sundal, po nieprzyjemnym upadku podczas niedzielnego prologu w Oslo, podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu startów w sezonie 2023/2024. W poniedziałkowy poranek, 23-letni Norweg przeszedł badania lekarskie, które wykluczyły poważniejszą kontuzję.

Kristoffer Eriksen Sundal, fot. Martyna Okrzesik

Kristoffer Eriksen Sundal kończy sezon

Kristoffer Eriksen Sundal, podczas niedzielnego prologu na Holmenkollbakken (HS134), zaliczył nieprzyjemnie wyglądający upadek. Norweg skoczył wówczas na odległość 129.5 metra, jednak spotkał się z dużymi problemami przy lądowaniu. Zawodnik opuścił zeskok podtrzymywany przez służby medyczne.

ZOBACZ TEŻ: RAW AIR W OSLO: ZWYCIĘSTWO FORFANGA!

W poniedziałkowy poranek, 23-latek przeszedł badania lekarskie, które nie wskazują na poważniejszą kontuzję. Jeszcze w tym tygodniu, norweski skoczek przejdzie rezonans magnetyczny. Sundal poinformował jednak, że zdecydował się przedwcześnie zakończyć sezon 2023/2024. – ,,Chciałbym móc dalej startować, ale po prostu ból jest zbyt intensywny. Chciałbym dokończyć sezon, będąc w tak dobrej formie, ale w tej chwili nie mam możliwości oddawania skoków. W Vikersund i Planicy odbywają się konkursy lotów narciarskich, a to dodatkowe ryzyko, którego nie chcę podejmować” – wyznaje Norweg w rozmowie z NRK.

Tym samym 23-latek nie wystartuje w dalszej części cyklu Raw Air. Jego miejsce w norweskiej reprezentacji na resztę turnieju zajmie Benjamin Oestvold.

Kristoffer Eriksen Sundal, fot. Martyna Okrzesik

Kristoffer Eriksen Sundal plasuje się obecnie na 17. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg do tej pory zgromadził na swoim koncie 458 pucharowych punktów. W aktualnej kampanii, trzykrotnie zameldował się na podium rywalizacji pierwszoligowej – w Willingen, Sapporo (trzecie miejsce), a także podczas sobotnich zmagań w Oslo, przegrywając tylko z liderem cyklu – Stefanem Kraftem.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: nrk.no

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać