LGP w Courchevel: Triumf Deschwandena!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po emocjonującej rywalizacji kobiet w Letnim Grand Prix w Courchevel (o którym można przeczytać tutaj) przyszedł czas na zmagania mężczyzn. Na starcie inauguracyjnych zawodów pojawiło się 53 zawodników, w tym 5 reprezentantów Polski. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegała dzisiejsza rywalizacja mężczyzn, to serdecznie zapraszamy do lektury – szczegóły poniżej!

Gregor Deschwanden, fot. Martyna Okrzesik

Seria treningowa

O godzinie 16:00 ruszył oficjalny trening. Zawodnicy odbijali się z 13. oraz 14. platformy startowej. W treningu triumfował Philipp Raimund. Reprezentant Niemiec oddał skok na odległość 126.5 metra. Tuż za nim uplasował się Marco Woergoetter, który wylądował na 128. metrze. Trzecią pozycję po skoku na 122 metr objął Ren Nikaido. Czwartą lokatę uzyskał Gregor Deschwanden. Brązowy medalista Igrzysk Europejskich ze Średniej Krokwi uzyskał rezultat wynoszący 126 metrów. Top 5 dopełnił Vladimir Zografski, którego odległość wyniosła 119.5 metra. Najlepszym z Polaków okazał się Maciej Kot, który po skoku na 121.5 metra zajął 6. pozycję. Warto również wspomnieć, iż wszyscy reprezentanci Italii zrezygnowali ze sprawdzenia się w treningu.

Pełne wyniki serii treningowej dostępne są tutaj.

Kwalifikacje

Punktualnie o godzinie 16:45 ruszyły kwalifikacje do dzisiejszego inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix w Courchevel. Tym razem zawodnicy swoje skoki oddawali z 15. oraz 14. belki startowej. W tej części zmagań natomiast górą po raz kolejny okazał się Philipp Raimund. Tym razem jego próba wyniosła 129 metrów. Drugą lokatę natomiast, po skoku na 130.5 metra zajął Vladimir Zografski. Dodatkowo, podium kwalifikacji dopełnił Robert Johansson, który wylądował na 130 metrze. Czwartą pozycję objął Ren Nikaido, którego rezultat ostatecznie wyniósł dokładnie tyle samo, co wynik Norwega, który znalazł się przed nim. Piąte miejsce skokiem na 126.5 metra zapewnił sobie Marco Woergoetter. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł zakończył kwalifikacje na 9. pozycji po skoku na 121. metr.

Co więcej, dwóch zawodników zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy kombinezon. Byli to Alex Insam oraz Sergey Tkachenko. Ponadto, Giovanni Bresadola nie pojawił się na starcie kwalifikacji. Gdy zapytaliśmy go o jego nieobecność, odpowiedział: – ,,Wczoraj podczas drugiego skoku trawa była sucha, upadłem i moje kolano zrobiło dziwny obrót. Naderwałem więzadło poboczne. W poniedziałek idę na rezonans magnetyczny. Mam nadzieję, że nie jest zerwane” – skomentował reprezentant Włoch.

Pełne wyniki kwalifikacji dostępne są tutaj.

Tremplin du Praz, fot. Artur Bała

Pierwsza seria konkursowa

Punktualnie o godzinie 18:00 wystartował pierwszy w tym sezonie konkurs mężczyzn w ramach Letniego Grand Prix. W pierwszej części głównej rywalizacji zawodnicy oddawali swoje skoki z 16., 15. oraz 14. platformy startowej. Liderem na półmetku rywalizacji ostatecznie został Gregor Deschwanden. Szwajcar swój skok oddał na odległość 130.5 metra. Druga lokata należała do Roberta Johanssona, którego rezultat wyniósł 127 metrów. Trzecią pozycję po skoku na 129 metr zajął Clemens Aigner. Czwarta pozycja to Vladimir Zografski i jego 132-metrowy skok. Piąte miejsce natomiast, dzięki uzyskanej odległości 123 metrów, zajął Constantin Schmid. Dodatkowo najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł po próbie na 127.5 metra zapewnił sobie 9. lokatę.

Ponadto, Philipp Raimund po skoku na 134.5 metra zaliczył upadek, ale zeskok opuścił o własnych siłach.

Wyniki pozostałych Polaków prezentowały się następująco:
12. Klemens Murańka – 123.0 m
19. Kacper Juroszek – 116.0 m
22. Maciej Kot – 113.0 m
28. Jakub Wolny – 109.0 m

Pełne wyniki pierwszej serii konkursu dostępne są tutaj.

Seria finałowa

Druga część konkursu w Courchevel przebiegała bez żadnych zakłóceń. Zawodnicy odbijali się z 16. oraz 17. platformy. Ostatecznie całą rywalizację zwyciężył Gregor Deschwanden, który swoją próbę wykonał na odległość 115.5 metra. Drugie miejsce po uzyskanym rezultacie 118 metrów objął Vladimir Zografski. Podium dopełnił Marco Woergoetter, który w swojej drugiej próbie wylądował na 124 metrze. Tuż za podium natomiast znalazł się Ren Nikaido. Reprezentant Japonii uzyskał odległość 116.5 metra. Dodatkowo top 5 zamknął Clemens Aigner, który osiągnął rezultat wynoszący 112.5 metra. Warto również wspomnieć, iż najlepszy z reprezentantów Polski, Aleksander Zniszczoł zajął 8. lokatę, a w swojej drugiej próbie uzyskał 122 metry.

Końcowe wyniki reprezentantów Polski prezentowały się następująco:
13. Klemens Murańka – 123.0 m & 106.0 m
14. Maciej Kot – 113.0 m & 112.0 m
17. Kacper Juroszek – 116.0 m & 105.5 m
19. Jakub Wolny – 109.0 m & 111.5 m

Top 10 konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix mężczyzn w Courchevel

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać