LGP w Hinzenbach: Wellinger na najwyższym stopniu podium!

przez Vivienne Stycz

Po ostatnich zawodach w Rasnovie skoczkowie przenieśli się do Hinzenbach, aby rywalizować na Aigner-Schanze. W zeszłym tygodniu bardzo dobrze zaprezentowali się Gregor Deschwanden i Vladimir Zografski. Czy również podczas tego weekendu pokarzą się równie dobrze, a może ktoś inny stanie na najwyższym stopniu podium? Jak pokażą się nasi reprezentanci? Zapraszamy do dalszej lektury!

Andreas Wellinger, fot. Neja Tamshe

Trening

Tradycyjnie przed zaplanowanymi kwalifikacjami oraz dwiema seriami konkursowymi skoczkowie wzięli udział w treningu, aby mogli zapoznać się ze skocznią. Na starcie ostatecznie pojawiło się 54 zawodników, ponieważ pięciu zdecydowało się nie wziąć udziału, byli to między innymi: Manuel Fettner, Daniel Tschofenig, Jan Hoerl, Junshiro Kobayashi oraz Ren Nikaido. W serii treningowej ostatecznie najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł, który jednocześnie oddał najdłuższy skok tego treningu (91.5 m), co dało mu pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazł się Vladimir Zografski (89.0 m). Trzecie miejsce zajął kolejny Polak Piotr Żyła, oddając skok o długości 88 m.

Kwalifikacje

Po krótkiej przerwie, zawodnicy ponownie powrócili na górę skoczni aby rozpocząć rywalizację w kwalifikacjach, poprzedzających konkurs. Tym razem na stracie stawili się wszyscy zawodnicy, niestety 9 musiało odpaść. Na pewno zaskoczeniem był brak kwalifikacji Vladimira Zografskiego. Zawodnik zaliczył na szczęście niegroźny upadek i ostatecznie zajął 58. miejsce.

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft (91.0 m), natomiast za nim znalazł się występujący po raz pierwszy w tym sezonie Letniego Grand Prix Andreas Wellinger (94.5 m). Podium uzupełnił Manuel Fettner, który skoczył 89.5 m. Natomiast najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który wylądował na 88.0 metrze, co dało mu 9. pozycję.

Konkurs

Równo o godzinie 16:00 rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa. Ostatecznie przez całą pierwszą rundę, zawodnicy oddawali swe skoki z 12. belki startowej. Na półmetku zawodów w Hinzenbach liderem został Andreas Wellinger (92.0 m). Za nim ze stratą 0.9 pkt znajdował się jego kolega z drużyny Stephan Leyhe (91.5 m). Szansę na zwycięstwo miał w dalszym ciągu także trzeci po pierwszej serii Stefan Kraft, który tracił do lidera 1.4 pkt. Najlepszym z Polaków po raz kolejny okazał się Dawid Kubacki, który znalazł się na 4. miejscu. Niestety do serii finałowej nie udało się wejść Aleksandrowi Zniszczołowi, który po skoku na 85 metrów, zajął 32. lokatę.

Po kilkuminutowej przerwie rozpoczęła się seria finałowa. Ostatecznie całe zawody zwyciężył Andreas Wellinger (90.5 m). Stephan Leyhe (88.5 m) wywalczył drugą lokatę, natomiast podium uzupełnił Daniel Tschofenig (88.5 m).

Pełne wyniki konkursu: TUTAJ

Już jutro powracamy do Hinzenbach na kolejne zawody Letniego Grand Prix już teraz serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników na naszej stronie.

źródło informacji: własne