LGP w Rasnovie: Zwycięstwo Niki Kriznar

przez Karolina Lenard

Przyszedł czas na trzeci przystanek cyklu Letniego Grand Prix. Tym razem zaś zawody odbędą się w rumuńskim Rasnovie na obiekcie Valea Cărbunării. W pierwszym z konkursów najlepsza okazała się Nika Kriznar. Jak spisały się Polki? Zapraszamy do przeczytania relacji z zawodów!

Nika Kriznar, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: LGP W RASNOVIE: ZAPOWIEDŹ, HARMONOGRAM, LISTY STARTOWE

Seria próbna

Seria próbna przed sobotnimi zawodami Pań, rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00 (11:00 czasu lokalnego). Na starcie pojawiły się wszystkie zawodniczki. Początkowo ruszano z 30. belki, jednak w trakcie podejmowano decyzje o przenoszeniu jej między dwudziestym dziewiątym, a dwudziestym ósmym poziomem. Z platformy 27. startowała Ema Klinec.

Top 5 zdominowały reprezentantki Słowenii, bowiem najlepsza okazała się Nika Kriznar. W swoim skoku uzyskała najdłuższą odległość wynoszącą 94 m, lądując tym samym metr przed rekordem należącym do Ursy Bogataj. Tuż za nią uplasowała się Ema Klinec (90.5 m), a podium dopełniła Nika Prevc (88.0 m). Czwartą lokatę zajęła zaś Kanadyjka – Alexandria Louttit (85.5 m), a piątą Ajda Kosnjek (89.0 m) razem z Katrą Komar (88.5 m)

Polskę reprezentowały cztery skoczkinie, między innymi była to Nicole Konderla, Natalia Słowik, Pola Bełtowska oraz Anna Twardosz. Wśród nich najlepsza okazała się Nicole Konderla, która zajmowała miejsce 17. Pozostałe skoczkinie zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach:

23. Natalia Słowik – 75.0 m
28. Anna Twardosz – 71.5 m
30. Pola Bełtowska – 70.0 m

PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ: TUTAJ

Konkurs

Na półmetku rywalizacji ponownie najlepsza okazała się Nika Kriznar (98.0 m). Drugą pozycję zajęła jej koleżanka z drużyny – Ema Klinec (88.0 m) i trzecią Nozomi Maruyama (89.5 m). Najdłuższy skok w pierwszej serii konkursowej należał do Kriznar, która dzięki swojej próbie poprawiła rekord obiektu Valea Cărbunării o 3 metry stając się tym samym jego nową rekordzistką.

Do konkursu nie zakwalifikowały się jedynie trzy zawodniczki, a konkretnie były to reprezentantki Rumunii, w tym niedopuszczona do startu Niemka – Lia Boehme. Rywalizacja została przeprowadzona z 28. platformy, z poziomu niżej odpychała się jedynie Ema Klinec.

Natalia Słowik oddała 79 metrowy skok, co dało jej osiemnastą lokatę. Anna Twardosz zdobyła dwudziestą (79.0 m). Zaś dwudziestą drugą pozycję zajęła Nicole Konderla (77.5 m), a Pola Bełtowska (77.0 m) była dwudziesta szósta.

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII: TUTAJ

ZOBACZ TEŻ: LGP W RASNOVIE: DOSKONAŁA EMA KLINEC!

Koniec końców dzięki swojej próbie na 93.0 metr, zwyciężyła Nika Kriznar. Drugie ax equo były Ema Klinec (84.0 m) oraz Nozomi Maruyama (88.5 m). Czwarte miejsce zajęła Abiagial Strate (94.5 m). Piąte reprezentantka Słoweni Ajda Ajda Kosnjek (89.5 m) . W najlepszej 6 znalazła się również Norweżka – Heidi Dyhre Traaserud. Najlepszą z Polek była Natalia Słowik.

Wyniki Polek:
19. Natalia Słowik – 79.0 m & 81.5 m
21. Nicole Konderla – 77.5 m & 81.0 m
23.Anna Twardosz – 79.0 m & 75.0 m
24. Pola Bełtowska – 77.0 m & 77.5 m

TOP 10

PEŁNE WYNIKI: TUTAJ

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródła grafiki: Martyna Okrzesik, Vladimir Frak, KPSL
źródła informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać