LGP w Szczyrku: Kwartet Kriznar!

przez Szymon Kołtun

Niedzielny konkurs kobiet zakończył cały weekend rywalizacji podczas LGP w Szczyrku. Od rana pojawiało się jednak dużo znaków zapytania przy sytuacji pogodowej, która miała nawiedzić Szczyrk. Areną zmagań była nieprzerwanie skocznia „Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków (K-95, HS-104). Czy Nika Kriznar wygrała po raz 4 przed dokładnie tym samym zestawem zawodniczek? Tego dowiedziecie się, czytając poniższy tekst.

Szczyrk
„Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: LGP W SZCZYRKU: NIEPOKONANA KRIZNAR!

Seria próbna

Seria próbna przed konkursem LGP pań w Szczyrku miała rozpocząć się o 16:30. Niestety, skończyło się tylko na planach jej rozegrania, albowiem wiatr podobnie jak podczas rywalizacji mężczyzn dawał się mocno we znaki. Dodatkowo dużą przeszkodą były również intensywne opady deszczu.

Pierwsza seria konkursowa

Konkurs główny rozpoczął się zgodnie z planem o 17:30 z 12. platformy startowej, która nie uległa zmianie do końca rundy. Analogicznie do soboty, na starcie stanęło 36 zawodniczek z 14 reprezentacji narodowych. Polki przystąpiły do zmagań w niezmienionym względem dnia poprzedniego składzie.

Ostatecznie omawiana seria trwała ponad godzinę i była wielokrotnie przerywana ze względu na aurę. Najlepsza ponownie okazała się niepokonana w tym sezonie Letniego Grand Prix Nika Kriznar. Słowence do prowadzenia wystarczył skok o dystansie zaledwie 88.5 metra. Liderka cyklu otrzymała aż 28.7 punktu rekompensaty za wiatr, co wywindowało ją na 1. miejsce. Nie ona jedyna ze skoczkiń swojego państwa oddała bardzo dobry skok, gdyż drugą lokatę okupowała Nika Prevc (92.5 m). Podium na półmetku dopełniała Alexandria Loutitt (90 m), do której przykleiła się 3. pozycja. Zagrożona była z kolei passa drugich miejsc u Sary Takanashi (93 m). Japonka była tuż za czołową trójką, ale jej strata do Loutitt wynosiła 4.6 punktu. Ponadto 5. była druga z Kanadyjek-Abigail Strate (87.5 m).

Co ciekawe, dopiero 11. notą legitymowała się autorka najdłuższego skoku, czyli Xueyao Li (94 m). Oznacza to, iż nikt w 1. pierwszej serii nie przekroczył nawet bariery punktu konstrukcyjnego. Przepustkę do finału uzyskały 3 Polki, a wśród nich znalazła się Paulina Cieślar, dla której to pierwsze punkty LGP w karierze.

Wyniki Polek:

18. Nicole Konderla – 83 m
21. Anna Twardosz – 88.5 m
29. Paulina Cieślar – 78.5 m
34. Pola Bełtowska – 73 m

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria konkursowa

Zgodnie z przewidywaniami druga seria nie doszła do skutku. W związku z tym rezultaty pierwszej serii stały się oficjalnymi wynikami zawodów. Wskutek tego Nika Kriznar odniosła swoje 4 zwycięstwo w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Oznacza to, że wciąż pozostaje niepokonana w tych rozgrywkach. Są to zarazem pierwsze zawody, kiedy skład podium i kolejność były inny niż: Nika Kriznar, Sara Takanashi, Alexandria Loutitt.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – FacebookInstagram oraz Twitter.

Źródła grafiki: Martyna Okrzesik
Źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać