LGP w Szczyrku: Niepokonana Kriznar!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po emocjonujących zawodach w Courchevel (o których można przeczytać tutaj) przyszedł czas na rywalizację w Szczyrku. Na starcie konkursu pojawiło się 36 zawodniczek. Czy Nika Kriznar ponownie okaże się najlepsza? Czy na podium pojawiły się niespodzianki? Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegały sobotnie zmagania, to serdecznie zapraszamy do lektury, szczegóły poniżej!

Nika Kriznar, fot. Martyna Okrzesik

Seria próbna

Punktualnie o godzinie 10:00 ruszyła seria próbna. Ponadto, zawodniczki oddawały swoje skoki z 11. oraz 12. platformy startowej. W tej części rywalizacji na czele znalazła się Nika Kriznar. Jej próba wyniosła 101 metrów. Tuż za nią uplasowała się Sara Takanashi, która swój skok oddała na odległość 98 metrów. Trzecią lokatę objęła Alexandria Loutitt, która wylądowała natomiast na 102 metrze. Czwarta lokata to Abigail Strate i jej 96 metrów. Top 5 zamknęła Qi Liu, której rezultat wyniósł 96 metrów.

PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.

Pierwsza seria konkursowa

Godzinę po serii próbnej, o 11:00 rozpoczęły się zmagania kobiet na obiekcie Skalite w Szczyrku. Panie odbijały się z 9., 10. oraz 13. belki startowej. Dodatkowo po pierwszej części głównej rywalizacji, na pierwszej pozycji znalazła się liderka rankingu Letniego Grand Prix – Nika Kriznar, która uzyskała odległość 98.5 metra. Drugą lokatę natomiast, skokiem na 96 metr, zapewniła sobie Sara Takanashi. Trzecią pozycję po skoku na odległość 102 metrów objęła Alexandria Loutitt, podobnie jak w serii próbnej. Czwarte miejsce zapewniła sobie Nika Prevc, której próbę zmierzono na 99.5 metra. Piąta pozycja to Abigail Strate, która osiągnęła rezultat wynoszący 98 metrów. Ponadto, dwie z reprezentantek Polski zapewniły sobie awans do serii finałowej. Mianowicie okazały się nimi Nicole Konderla oraz Anna Twardosz.

Wyniki Polek po pierwszej serii konkursowej prezentowały się następująco:
15. Nicole Konderla – 88 m
23. Anna Twardosz – 83 m
32. Pola Bełtowska – 76 m
35. Paulina Cieślar – 71.5 m

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII KONKURSU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.

Seria finałowa

W drugiej serii konkursowej zawodniczki swoje skoki oddawały z 13., 11. oraz 10. platformy. Ostatecznie to Nika Kriznar zwyciężyła sobotnie zmagania. Jej druga próba wyniosła 102 metry. Ostatecznie drugą lokatę po skoku na 100.5 metra zapewniła sobie Sara Takanashi. Podium dopełniła Alexandria Loutitt, której rezultat wyniósł 98 metrów. Tuż za podium znalazła się Nika Prevc. Reprezentantka Słowenii swój finałowy skok oddała na 98.5 metra. Piątą pozycję natomiast objęła Qi Liu, która rywalizację zakończyła oddając skok na 98.5 metra.

Wyniki Polek po serii finałowej prezentowały się następująco:
21. Anna Twardosz -83 m & 85 m
23. Nicole Konderla – 88 m & 80 m

Najlepsza ,,10″ konkursu kobiet w ramach Letniego Grand Prix w Szczyrku

PEŁNE WYNIKI KONKURSU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać