LGP w Szczyrku: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Zofia Hunkiewicz

Czas na kolejny przystanek zawodów Letniego Grand Prix. Tym razem przenosimy się do Polski, a konkretniej na obiekt Skalite w Szczyrku. Zmagania zarówno kobiet, jak i mężczyzn odbędą się w pierwszy weekend sierpnia (04-06.08.2023). W poniższym artykule znajdziecie kluczowe informacje, takie jak harmonogram, bądź listy startowe.

SKOCZNIA SZCZYRK
Kompleks skoczni ,,Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków, fot. Zofia Hunkiewicz

Kilka słów o skoczni

Szczyrk to z pewnością dobrze znana miejscowość fanom skoków narciarskich. Miasto stale gości tutaj fanów, którzy gromadzą się, aby obejrzeć trzecioligowe zawody, jak i krajowe. Tym razem na skoczni (HS-104) zostaną rozegrane zawody Letniego Grand Prix. Będzie to pierwsze takie wydarzenie od 2011 roku, bowiem wtedy po raz pierwszy odbył się konkurs tej rangi.

Oficjalnym rekordzistą obiektu jest Maciej Kot. Polak wylądował na 106 metrze podczas jednego z konkursów LGP w 2011. Ponadto najdłuższy skok oddała dwójka Austriaków – Claudio Mörth oraz Maximilian Lienher. Obaj podczas letnich zmagań FIS Cup. Jeśli chodzi o kobiety, 105,5 metrową odleglość oddała Špela Rogelj w trakcie zawodów FIS Cup.

Reprezentacja Polski i listy startowe

Jeśli chodzi o biało-czerwonych, reprezentować nas będzie dziewięciu Polaków – Kacper Juroszek, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła. Ponadto w zawodach zadebiutuje Marcin Wróbel.

W przypadku kobiet, swoje skoki zaprezentują Paulina Cieślar, Nicole Konderla, Anna Twardosz. Dodatkowo po raz pierwszy na tak dużych zawodach, pokaże się Pola Bełtowska.

Marcin Wróbel, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ MĘŻCZYZN NA LGP W SZCZYRKU

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ KOBIET NA LGP W SZCZYRKU

Harmonogram zawodów w Szczyrku:

Piątek, 4 sierpnia 2023
9:00 – Oficjalny trening kobiet
11:00 – Kwalifikacje kobiet
17:15 – Oficjalny trening mężczyzn
19:30 – Kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 5 sierpnia 2023
10:00 – Seria próbna kobiet
11:00 – Konkurs kobiet
14:00 – Seria próbna mężczyzn
15:00 – Konkurs mężczyzn

Niedziela, 6 sierpnia 2023
11:30 – Kwalifikacje mężczyzn
13:00 – Konkurs mężczyzn
16:30 – Kwalifikacje kobiet
17:30 – Konkurs kobiet

Stylowo z Telemarkiem

Już teraz zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na Instagramie (@stylowoztelemarkiem), po pełną relację z pierwszoligowych zawodów w Polsce!

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać