Mistrzostwa Finlandii do lat 18: Sofia Mattila i Eeli Keränen triumfują w Rovaniemi

Na obiekcie Ounasvaara (HS100) w fińskim Rovaniemi, przeprowadzono krajowe mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich do lat 18. Ostatecznie po złote medale i tytuły mistrzowskie sięgnęli Sofia Mattila i Eeli Keränen. Ponadto na starcie pojawił się reprezentant Tajlandii.

Eeli Keränen, źródło: Instagram: @eelikeranenn

Konkurs mężczyzn

Swoje skoki w zmaganiach mężczyzn do lat osiemnastu oddało siedemnastu zawodników. Zawody w całości przeprowadzono z 9. platformy startowej.

Po złoty medal w juniorskim czempionacie sięgnął Eeli Keränen, który dwukrotnie wylądował na linii oznaczającej 90 metr. Ze stratą pięciu oczek do zwycięzcy, na drugim stopniu podium stanął Aatu Ylimäki, który zaprezentował skoki na 95 oraz 88 metrów. Brązowy medal wywalczył natomiast Veeti Hyvärinen (94 & 86 m), tracąc 1.5 pkt do srebrnego krążka.

O 0.5 punktu za podium sklasyfikowany został Juho Ojala (91 & 86 m). Czołową szóstkę domknęli Marcus Kääriäinen (80 & 83.5 m), a także Tomi Viljanen (75.5 & 81.5 m).

Warto zwrócić uwagę na ósme miejsce, które wywalczył reprezentant Tajlandii. 14-letni Korawik Saendee oddał próby na dystans 83.5 oraz 77 metrów, co przełożyło się na 148-punktową notę.

źródło: oh.fi

Konkurs kobiet

W rywalizacji kobiet wystartowało zaledwie pięć zawodniczek, które ruszały z 13. poziomu najazdu. Po zwycięstwo sięgnęła Sofia Mattila, która dzień wcześniej w konkursie seniorek zajęła trzecią lokatę. Finka w sobotnich zmaganiach oddała próby na 83.5 oraz 91 metr, co dało jej przewagę jednego punktu nad drugą Oosą Thure (89 & 86 m). Podium zawodów dopełniła Heta Hirvonen (85 & 87 m), zaś kolejne lokaty objęły Julia Äikiä (82 & 82.5 m) oraz Aino Kanervala (77.5 & 78 m).

źródło: informacja własna, oh.fi