Mistrzostwa Finlandii w Rovaniemi: Jenny Rautionaho i Kasperi Valto ze złotymi medalami

przez Martyna Okrzesik

W piątkowe popołudnie na obiekcie Ounasvaara (HS100) w fińskim Rovaniemi, odbyły się krajowe mistrzostwa w skokach narciarskich. Ostatecznie po zwycięstwo i złote medale sięgnęli Jenny Rautionaho oraz Kasperi Valto.

Kasperi Valto, fot. Martyna Okrzesik

Konkurs mężczyzn

W zmaganiach mężczyzn wystartowało trzydziestu siedmiu zawodników. Ze startu zrezygnowali między innymi Eetu Nousiainen, który czeka na operację kolana, a także Mico Ahonen, który dochodzi do pełni sil po marcowym upadku, podczas jednego z treningów.

ZOBACZ TEŻ: KONTUZJOWANY EETU NOUSIAINEN Z OPÓŹNIONYMI PRZYGOTOWANIAMI DO KOLEJNEGO SEZONU!

Ostatecznie po zwycięstwo i tytuł mistrza kraju sięgnął niespełna 21-letni Kasperi Valto. Fin był liderem już na półmetku rywalizacji, dzięki próbie na dystans 98.5 metra. W finale zaprezentował natomiast 97-metrowy skok, którym przypieczętował swoją wiktorię. Na drugiej pozycji, ze stratą trzech punktów do triumfatora, uplasował się Niko Kytosaho. Siódmy zawodnik Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 w Bad Mitternforf, zaprezentował próby na odległość 96 oraz 98 metrów. O punkt za nim, znalazł się Antti Aalto (97 & 96 m).

– ,,W zawodach udało mi się oddać dobre skoki, więc z występu i wyniku mogę być całkiem zadowolony. Wiele razy byłem czwarty, także zwycięstwo smakuje dobrze” – skomentował Valto.

Kasperi Valto, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: NIKO KYTOSAHO Z ODCHODZI Z KADRY NARODOWEJ. ,,PROBLEMÓW W DZIAŁANIU REPREZENTACJI JEST WIELE”

Tuż za podium sklasyfikowany został 21-letni Paavo Romppainen (94 & 93 m), który do trzeciego Aalto posiadał 23.7 pkt straty. Najlepszą piątkę dopełnił chiński dwuboista – Jiawen Zhao (95 & 94 m), zaś szóstą notę uzyskał Tuomas Meis (93 & 91 m).

Siódmy rezultat wywalczył ubiegłoroczny mistrz świata juniorów z Whistler – Vilho Palosaari (93 & 91 m), natomiast ósmą pozycję objął Kalle Heikkinen, który dwukrotnie uzyskał dystans 91 metrów. Czołową dziesiątkę domknęli Henri Kavilo (94 & 88 m) oraz kombinator Ilkka Herola (91 & 90 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Konkurs kobiet

W kategorii kobiet zaprezentowało się jedenaście zawodniczek. Po pewne zwycięstwo sięgnęła liderka kadry Suomi – Jenny Rautionaho. Zawodniczka zaprezentowała próby na 90 i 87 metr, które pozwoliły jej na uzyskanie 14.1 pkt przewagi nad drugą Minją Korhonen, która na co dzień specjalizuje się w kombinacji norweskiej. Dwuboistka w obu seriach wylądowała na odległości 91 metrów. Podium rywalizacji dopełniła niespełna 18-letnia Sofia Mattila (84 & 86 m).

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA FINLANDII: RAUTIONAHO I KYTOSAHO ZE ZŁOTYMI MEDALAMI

Wyniki w najlepszej szóstce zanotowały również Oosa Thure (85 & 84 m), Heta Hirvonen (84.5 & 85 m), a także Julia Äikiä (80.5 & 77.5 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, hiihtoliitto.fi

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać