Mistrzostwa Francji: Tytuły dla Bauda i Brocard

22-23 grudnia 2022 roku we francuskim Chaux-Neuve (HS118/HS64), zostały rozegrane Mistrzostwa Francji. Oprócz konkursów skoków, których podsumowanie możecie przeczytać klikając tutaj, odbyła się także rywalizacja w kombinacji norweskiej.

Gael Blondeau, Matteo Baud, Mael Tyrode, fot. Instagram/@combinenordiqueffs

Mężczyźni

Po serii skoków, liderem został Matteo Baud, który niedawno zaliczył swoje pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata w Ruce. Baud poszybował na odległość 109 metrów, co dało mu pewne prowadzenie. Wówczas drugą pozycję objął Laurent Muhlethaler (104,5m), który tracił 3,1 punktu do lidera. Natomiast na trzeciej pozycji plasował się Mael Tyrode (101m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został Gael Blondeau, po skoku na 100,5 metra. Piąty rezultat uzyskał Antoine Gerard (100m), natomiast szósty był Marco Heinis (97m). Natomiast siódmy wynik wywalczył Edgar Vallet (97,5), przed Tomem Rochatem (94m). Czołową dziesiątkę zamykali Lilian Treand (93,5) oraz Paul Guyot (90m).

Nie wystartował Tom Panet oraz Tom Michaud. Zawodnicy startowali z 12. platformy startowej.

W rezultacie po biegu na 10km, Mistrzem Francji został Matteo Baud, który dobiegł do mety z czasem 26:42.5. Na drugim stopniu podium uplasował się Gael Blondeau (+1:58.4), a na trzecim Mael Tyrode (+2:33.9).

Tuż za podium sklasyfikowany został Edgar Vallet (+2:37.8) oraz Tom Rochat (+4:11.0). W efekcie szósty rezultat wywalczył Lilian Treand (+4:29.2), a siódmy był Paul Guyot (+5:41.6). Czołową dziesiątkę zamknęli Lubin Martin (+7:06.9), Luc Balland (+8:28.8) oraz Gabriel Chabert (+9:08.5).

Nie wystartowali Laurent Muhlethaler, Marco Heinis i Antoine Gerard.

Kobiety

Mistrzynią Francji w kombinacji norweskiej została Leca Brocard (12:52.1). Na drugim stopniu podium stanęła Romane Baud (+2:11.2), tym samym wyprzedzając Justine Mengin (+3:02.8). Tuż za podium uplasowała się Maela Didier (+3:15.1), a za nią znalazła się Vincent Marion Droz (+3:51.6). Szósty wynik uzyskała Oriane Didier (+4.:04.1). Natomiast dwa ostatnie miejsca zajęły Zoe Haton (+4:35.0) i Anaelle Paris (+5:10.5).