MŚ w Planicy: Althaus ze złotem!

przez Vivienne Stycz

Po treningach, które odbywały się w poprzednich dniach i wczorajszych kwalifikacjach, o których możecie przeczytać tutaj. Przyszedł czas na konkurs indywidualny i pierwsze medale. Kto będzie się cieszył ze złota? Jak poradzi sobie nasza jedyna reprezentantka Nicola Konderla? Tego wszystkiego dowiecie się w czasie czytania tego artykułu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

fot. Maksim Bartolj

Seria próbna

Przed zawodami mogliśmy zobaczyć zawodniczki w serii próbnej udział w niej wzięło 38 pań, ponieważ Nika Kriznar oraz Nicola Konderla nie pojawiły się na starcie. Najlepsza okazała się druga zawodniczka wczorajszych kwalifikacji Niemka Katharina Althaus, oddała ona najdłuższy skok serii próbnej, ponieważ wylądowała na 101.0 m. Drugą lokatę wywalczyła Norweżka Anna Odine Stroem (96.0 m), zaś trzecią Austriaczka Eva Pinkelnig (99.0 m), która oddała drugi najdłuższy skok.

Wszystkie panie odbijały się z 15 belki startowej.

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 17:00 rozpoczęliśmy oficjalną walkę o medale. Tym razem belka była ustawiona na 16 stopniu. Warunki na skoczni były sprawiedliwe, dzięki czemu bez większych problemów pierwsza seria mogła zostać przeprowadzona. Takim oto sposobem na prowadzeniu znalazła się Anna Odine Stroem po swym skoku na 100.0 m. Za nią ze startą 4.7 pkt wciąż z realną szansą na złoto była Katharina Althaus (98.5 m). Eva Pinkelnig (96.0 m) ze stratą 8.5 pkt do liderki zajmowała trzecią lokatę.

Niestety ostatecznie jedynej polce nie udało się zakwalifikować do serii finałowej. Po skoku na 85.5 m Nicola Konderla znalazła się na 34 lokacje.

Seria finałowa

Po kilku minutach powróciliśmy na skocznię w Planicy, aby rozstrzygnąć, która z zawodniczek stanie na najwyższym stopniu podium. Kolejne z pań oddawały swe skoki w końcu przyszedł czas na najlepszą po pierwszej serii trójkę. Końcowe podium trochę się zmieniło, ponieważ tytuł Mistrzyni Świata ostatecznie wywalczyła Niemka Katharina Althaus, skoczyła ona 97.0 m. Srebrny medal o 0.9 pkt zdobyła Eva Pinkelnig (100.0 m). Brąz i najniższe miejsce na podium zajęła Anna Odine Stroem (95.0 m).

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać