MŚJ w Oberwiesenthal: Triumf Austriaczek, Polki na 7. miejscu!

Za nami kolejny dzień rywalizacji pań podczas Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych na skoczni Fichtelbergschanze (HS105) w niemieckim Oberwiesenthal. Po konkursie indywidualnym, który odbył się 05.03.2020r. przyszedł czas na zmagania drużynowe. Na starcie sobotniej rywalizacji stanęło 10 zespołów, w tym reprezentantki Polski. W składzie polskiej drużyny znalazły się: Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz.

Fichtelbergschanze
Zmagania rozpoczęły się o godzinie 14:00 serią próbną. Najlepsze okazały się reprezentantki Austrii w składzie: Lisa Eder, Vanessa Moharitsch, Julia Muehlbacher oraz Marita Kramer.

Pierwszą serię konkursu drużynowego rozpoczęto godzinę później – o 15:00. Największym szczęściem mogły się cieszyć Austriaczki, które uzyskały wspólnie 404,7 punktów i zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając drugie Niemki (Michelle Goebel, Josephin Laue, Pia Lillian Kuebler oraz Selina Freitag) aż o 55,8 punktów. Trzecie miejsce zajmowały Słowenki (Jerneja Brec, Lara Logar, Jerneja Repinc Zupancic i Katra Komar), tracąc do pierwszego miejsca 67,1 punktów.

Polskie zawodniczki po pierwszej serii uplasowały się na 6 miejscu i zapewniły sobie awans do rundy finałowej. Najdłuższy skok pierwszej serii – 100 m oddały dwie zawodniczki: Słowenka, Katra Komar oraz Norweżka Eirin Maria Kvandal.

Druga seria zaczęła się zgodnie z planem o godzinie 16:10. Na jej starcie stanęło osiem reprezentacji: Austria, Słowenia, Niemcy, Rosja, Norwegia, Włochy, Polska oraz Japonia.

Zgodnie z przypuszczeniami na najwyższym stopniu podium stanęły Austriaczki, które od początku były głównymi faworytkami. Tuż za nimi uplasowały się Słowenki, ze startą do reprezentacji Austrii wynoszącą 60,2 punktów. Brązowy medal przypadł dla skoczkiń z Niemiec. Ich strata do pierwszego miejsca wyniosła aż 92,2 punktów! Reprezentantki Austrii zdeklasowały znacząco swoje rywalki i cieszyły się złotym medalem.

Od lewej: Słowenia, Austria, Niemcy