MŚJ w Planicy: Haeckel zwycięża na treningach

przez Zuzanna Karwacka

We wtorkowy poranek w słoweńskiej Planicy tym razem mogliśmy obserwować sesje treningowe kombinatorek norweskich. U Pań odbyły się trzy rundy, w których trzykrotnie triumfowała Anne Haeckel, Na kobiety popołudniu (14:30) czeka dodatkowo trening biegowy.

Planica, Srednja skakalnica K95 HS102
Planica, Srednja skakalnica, fot. Maksim Bartolj

ZOBACZ TEŻ: MŚJ W PLANICY: PRZEDSTAWIENIE SKŁADÓW ORAZ ZAPOZNANIE Z PLANEM ZAWODÓW

Pierwszy trening

Rozpoczął się on punktualnie o 9. Udział wzięło w nim 36 Pań. Na starcie ze zgłoszonych zawodniczek zabrakło zaś Anastassiyi Kovshiriny.

Ostatecznie zwycięstwo odniosła Anne Haeckel. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów zaprezentowała bowiem skok tylko półtora metra krótszy od rozmiaru skoczni, który usytuowany jest na 102 metrze. Srebrną lokatę wywalczyła sobie zaś również Niemka – Ronja Loh (92 m). Na trzeciej pozycji znalazła się Finka, która w tym sezonie stała już na podium Pucharu Świata – Minja Korhonen (89 m).

Minja Korhonen, źródło: Instagram: @olympicteamfinland / Roni Lukkarinen

Tuż za podium sklasyfikowane zostały natomiast: Norweżka – Ingrid Laate (92 m) oraz Włoszka – Anna Senoner (90 m).

Drugi trening

Tą część w Planicy przeprowadzono prawie w całości z 23. belki. Jedynym wyjątkiem pod względem długości najazdu była próba Anne Haeckel, która ruszała z niższego poziomu. Udział wzięło tym razem 37 Pań.

Najlepszą ponownie okazała się Niemka Anne Haeckel. W swojej próbie nie lądowała już co prawda tak daleko, jak wcześniej, aczkolwiek 98 metrów w jej wykonaniu w pełni umożliwiło wyprzedzenie swojej rodaczki Ronji Loh (95 m). Na trzeciej lokacie uplasowała się zaś Romane Baud (91 m), czyli młodsza siostra francuskiego kombinatora Matteo.

Romane Baud, fot. Laurent Mérat

Główna kandydatka do złota, która w tym roku przywiozła krążek takiego koloru z YOG’u w Korei – Minja Korhonen, tym razem oddała skok na 93 metr. Miała ona jednak jedne z lepszych warunków wietrznych, więc zapewniło jej to 5. lokatę.

Trzeci trening

Początkowo seria ta przebiegała przy wykorzystaniu 23. belki, jednakże po skokach 29 Pań zmieniono ją aż o dwa poziomy, co pozwalało zawodniczkom na zyskiwanie dodatkowych 9.7 punktu.

Na zakończenie trzeci raz triumfowała Anne Haeckel. Oddała ona wszakże najsłabszy skok z dziś, bowiem oscylował w graniach odległości 94.5 metra, jednakże był on wykonywany z najniższego poziomu belki. Bez trudu wyprzedziła ona także Ronję Loh (94.5 m). Na trzeciej lokacie, podobnie, jak w pierwszym treningu uplasowała się Minja Korhonen (90 m).

Anne Haeckel, fot. Nordic Focus

Pozostałe medalistki z Korei, a zarazem kandydatki do krążków w Planicy – Teja Pavec oraz Tia Malovrh w tym treningu zajmowały odpowiednio 7. oraz 10. lokaty. Pierwsza z nich uzyskała 85.5, natomiast druga 90 metrów.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać