MŚj w Planicy: Japonki zwyciężają sprint!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami ostatni konkurs dwuboistek podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2024 w Planicy. W sobotę, zawodniczki przystąpiły do drużynowego sprintu. Ostatecznie po złoty krążek sięgnęły Japonki, w składzie Yuzuki Fujiwara oraz Hazuki Ikeda. Na podium plasowały się również Amerykanki i Austriaczki.

Drużyna Japonii, źródło: Instagram japan_nordiccombined

Seria próbna

Godzinę przed serią konkursową, ruszyła runda próbna. Dwuboistkom ponownie towarzyszyła deszczowa. Ponadto trzykrotnie decydowano o zmianie najazdu. Rozpoczęto z 24. belki, następnie podwyższając rozbieg, a końcowo ponownie go obniżając. Jedynie Ingrid Laate odpychała się z 23. platformy.

Tę partię zwyciężyła wyżej wspomniana Norweżka, która wylądowała na 92-metrze. Drugą pozycję objęła Anne Haeckel, której skok był o pół metra krótszy. Trzeci wynik odnotowała świeża złota medalistka – Minja Korhonen. Finka była autorką najdłuższej odległości, bowiem zdobyła odległość 94,5 metra. Ponadto w czołowej piątce, plasowały się również Tia Malovrh (89,5 m) oraz zdobywczyni brązowego krążka – Ronja Loh (91 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Seria skoków

O godzinie 10:00, rozpoczęła się pierwsza część zawodów. Do startu przystąpiło osiemnaście zawodniczek, reprezentujących dziewięć drużyn. Podczas tej partii, obowiązywała 24. platforma startowa.

Na prowadzenie, wysunęły się Niemki – Anne Haeckel (90,5 m) i Ronja Loh (98 m). Liderki zapewniły sobie siedemnastosekundową przewagę nad drugimi Japonkami – Yuzuką Fujiwarą i Hazuki Ikedą. Obie reprezentantki kraju kwitnącej wiśni, wylądowały na 89 metrze. Trzecią pozycję uzyskały Norweżki – Nora Helene Evans (88,5 m) oraz Ingrid Laate (94,5 m). Traciły one dziewiętnaście sekund do prowadzących.

W czołowej piątce wyniki wywalczyły także Finki – Heta Hirvonen (84,5 m) i Minja Korhonen (94,5 m), a także Amerykanki Kai McKinnon (84 m) oraz Alexa Brabec (89,5 m). Na kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentantki Francji, Słowenii i Włoch. Całą stawkę zamykały zaś Austriaczki.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg 2 x 4,5 km

O godzinie 15:00 rozpoczął się wyścig. Obie zawodniczki były zobligowane do przebiegnięcia 4,5 kilometra. Pogoda wciąż nie była dosyć sprzyjająca, z racji mgły.

Na półmetku rywalizacji, za sprawą Kai McKinnon, znalazły się Amerykanki. Trzy sekundy później, meldowała się drużyna japońska, zaś jako kolejne Niemki.

Do samego końca o złoto walczyły reprezentacja USA i Japonii. Ostatecznie ta sztuka udała się zawodniczkom z Azji. Zwyciężyły one z przewagą 0,7 sekundy nad Amerykankami. Najniższy stopień na podium wywalczyły Austriaczki – Laura Pletz i Anna-Sophia Gredler (+27.9). Warto wspomnieć, iż po serii skoków, dwuboistki zajmowały ostatnią pozycję i ponad pięćdziesiąt sekund straty czasowej.

Duet Finek uzyskał lokatę tuż za podium (+53.9). Liderki po skokach – Niemki, zameldowały się na mecie jako piąte (+1:20.8), zaś Włoszki jako szóste (+1:22.6). Stawkę zamknęły Słowenki (+1:38.1) oraz Norweżki (+1:53.3). Ponadto Francuzki uzyskały dyskwalifikację po biegu.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, fis-ski.com

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać