MŚJ w Planicy: Wróbel i Reiter najlepsi na treningach

przez Szymon Kołtun

Po tym jak opadły emocje związane z wczorajszym konkursem indywidualnym, panowie ponownie zjawili się Srednjej Skakalnicy (K-95, HS-102). W piątkowe popołudnie chętnych czekały skoki treningowe przed jutrzejszym konkursem drużynowym w ramach Mistrzostw Świata Juniorów 2024 w Planicy. Najlepsze rezultaty uzyskali: Marcin Wróbel i Alex Reiter.

Srednja Skakalnica, fot. Maksim Bartolj

ZOBACZ TEŻ: MŚJ W PLANICY: STEPHAN EMBACHER ZE ZŁOTYM MEDALEM

Pierwszy trening

Do pierwszego skoku treningowego przystąpiło zaledwie 32 spośród 75 zgłoszonych skoczków. Zabrakło przede wszystkim głównych aktorów wczorajszej rywalizacji w tym Łukasza Łukaszczyka i Tymoteusza Amilkiewicza. Śmiałkowie rozpoczynali swoje skoki z 14. i 15. belki startowej. Zawodnicy oddawali swe próby w skrajnie różnych warunkach wietrznych. Niektórzy panowie mieli odejmowane punkty od noty, natomiast Kacper Tomasiak otrzymał aż 27.8 punktu bonifikaty.

Najwyższą notę punktową za swój skok uzyskał Marcin Wróbel (90.0 m), który nie startował w czwartkowym konkursie indywidualnym. Ze stratą 0.2 punktu na drugiej pozycji znalazł się Isak Andreas Langmo (88,5 m). Czołową trójkę uzupełnił zaś Klemens Joniak (91,0 m), a czwarte miejsce należało do wspomnianego Tomasiaka (80,5 m). Piąty wynik wykręcił Alex Reiter (85,5 m).

Swoją obecnością w czołowej dziesiątce zaszczycili także m.in. dwaj reprezentanci Czech. Szósta lokata stała się udziałem Daniela Skarki (88,0 m), zaś ósme miejsce zajął Josef Buchar (87,5 m). Pomiędzy nimi w tabeli wylądował autor najdłuższej próby-Enej Faletic (94,0 m).

Marcin Wróbel, fot. Vivienne Stycz

Drugi trening

W drugim treningu pojawił się ten sam zestaw zawodników co w przypadku poprzedniej serii. Wszyscy skoczkowie rozpoczynali najazd z 15. platformy startowej.

Tym razem na szczycie tabeli znalazł się Alex Reiter (90,0 m) o 0.3 punktu, pokonując Clemensa Vinatzera (89,0 m). Na trzeciej pozycji wylądował Enej Faletic (94,5 m). Najlepszym z Polaków w tej rundzie był 4. Klemens Joniak (91,5 m). Autorem piątej noty byli z kolei: Isak Andreas Langmo (89,5 m) oraz Asahi Sakano (90,5 m).

Najlepszą odległościowo próbę w tej partii oddał 8. Josef Buchar (96,0 m). Tym samym, skok Czecha był jednym dziś wylądowanym za granicą punktu K.

W kontekście walki o medale w konkursie drużynowym optymizmu szkoleniowcowi swojej kadry nie dostarczyli reprezentanci USA. Sawyer Graves (74,0 m) był 28., zaś pozycję za nim ulokował się Maxim Glyvka (82,0 m). Gorsi od nich byli jedynie trzej przedstawiciele Rumunii.

Alex Reiter, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

Jutrzejsza potyczka drużynowa mężczyzn poprzedzona serią próbną (15:00) rozpocznie się o godz. 16:30.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: fis-ski.com
Źródła grafiki: Maksim Bartolj, Vivienne Stycz, Zofia Hunkiewicz

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać