MŚJ w Whistler: Annika Sieff złotą medalistką!

przez Martyna Okrzesik

Kolejnymi zawodami rozgrywanymi w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler był konkurs indywidualny kobiet w kombinacji norweskiej. Na starcie rywalizacji stawiły się 24 zawodniczki. Ostatecznie złoty medal wywalczyła reprezentantka Włoch – Annika Sieff.

Annika Sieff, fot, Instagram/@_annikasieff_

Skoki

Liderką po serii skoków okazała się reprezentantka Norwegii – Ingvild Synnoeve Midtskogen. Norweżka poszybowała na odległość 92 metrów. Natomiast na drugiej pozycji uplasowała się Austriaczka Annalena Slamik, która wylądowała na lini 88,5 metra. Ex aequo ze Slamik, na drugim miejscu, znalazła się Włoszka Annika Sieff (92,5 m). Obie zawodniczki traciły zaledwie sekundę do liderki. W czołowej piątce znalazły się także Niemka Nathalie Armbruster (92,5 m) oraz reprezentantka Włoch – Anna Senoner (89 m). Obowiązywały 26. oraz 28. platforma startowa. Dodatkowo na starcie zabrakło Japonki Ringo Miyajimy oraz Czeszki Jolany Hradilovej.

Bieg

Podczas biegu na 5 km towarzyszyły niekorzystne warunki, ponieważ trwały silne opady śniegu. W rezultacie pewny triumf odniosła Włoszka Annika Sieff, która dobiegła do mety z czasem 14:42. Na drugiej pozycji uplasowała się Niemka Nathalie Armbruster, która straciła do Sieff 16.2 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Austriaczka Lisa Hirner (+41.2), a tuż za nią sklasyfikowana została jej rodaczka – Annalena Slamik (+57.7). Natomiast piąty rezultat należal do Niemki Cindy Haasch (+1:38.1). Nie wystartowała Lisa Deubler.

Zobacz też MŚJ W WHISTLER: HEINIS I NARITA NAJLEPSI NA TRENINGACH

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać