MŚJ w Whistler: Deklasacja Loutitt na treningach

przez Martyna Okrzesik

Nadszedł czas na kolejne treningi kobiet, poprzedzające konkurs indywidualny podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler. Ponownie najlepsza okazała się główna faworytka do zdobycia złotego medalu – Kanadyjka Alexandria Loutitt.

Alexandria Loutitt
Alexandria Louttit, fot. Zosia Hunkiewicz

Deklasacja Loutitt

Alexandria Loutitt nie miała sobie równych. W pierwszej sesji treningowej Kanadyjka poszybowała, z osiemnastej platformy startowej, na odległość 102,5 metra. Tym samym wyprzedziła drugą Julię Muehlbacher o aż 16,1 punktu. Austriaczka poszybowała na odległość 94 metrów, z belki umiejscowionej o jeden stopień wyżej. Reszta zawodniczek oddawała swoje próby z 20. platformy startowej. Na trzeciej pozycji uplasowała się Słowenka Nika Prevc, po skoku na 97,5 metra. W czołowej piątce uplasowały się także Japonki Ringo Miyajima (96 m) oraz Kurumi Ichinohe (94 m). Natomiast najlepszą z reprezentantek Polski okazała się Pola Bełotwska, która oddała skok na 75,5 metra. Na starcie zabrakło Norweżki Heidi Dyhre Traaserud.

Wyniki pozostałych reprezentantek Polski:
31. Natalia Słowik – 73 m
34. Wiktoria Przybyła – 71,5 m
40. Sara Tajner – 63,5

Drugi trening

Jeśli chodzi o drugi trening, to ponownie niepokonana okazała się Kanadyjka. Loutitt startowała z siedemnastej platformy startowej. W rezultacie zawodniczka oddała skok na 99,5 metra, dzięki czemu ponownie wygrała. Na drugiej pozycji uplasowała się Nika Prevc, która osiągnęła taką samą odległość co Loutitt, jednak Prevc, jak i reszta skoczkin oddawała swoje skoki z belki numer 19. Trzecie miejsce wywalczyła Japonka Nagomi Nakayama (95 m), a tuż za nią znalazła się jej rodaczka Kurumi Ichinohe (92 m). Natomiast piąte miejsce zajęła Julia Muehlbacher (90,5 m). Dodatkowo wystartowały Heidi Dyhre Traaserud oraz Rumunka Alessia Mitu-Cosca.

Wyniki Polek:
32. Pola Bełtowska – 72,5 m
35. Natalia Słowik – 70 m
40. Sara Tajner – 62,5 m
40. Wiktoria Przybyła – 64,5 m

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać