Karl Geiger: ,,Trening w Oberstdorfie dobrze mi zrobił.”

przez Martyna Okrzesik

Przed nami zawody Pucharu Świata w Willingen. Czeka nas intensywny weekend, gdyż w Niemczech zaprezentują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Do rywalizacji pierwszoligowej powracają Karl Geiger oraz Philipp Raimund, którzy odpuścili start w Bad Mitterndorf i udali się na spokojny trening do Oberstdorfu pod okiem Stefana Horngachera.

Karl Geiger, fot. Neja Tamshe

W Willingen zaprezentuje się aż dwunastu reprezentantów Niemiec w składzie – Andreas Wellinger, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Stephan Leyhe, Philipp Raimund, Pius Paschke, Justin Lisso, Luca Roth, David Siegel, Martin Hamann oraz Finn Braun. Natomiast w ekipie pań znalazły się Katharina Althaus, Selina Freitag, Luisa Görlich, Pauline Heßler, Anna Rupprecht i Juliane Seyfarth.

Powrót Geigera i Raimunda

Do rywalizacji pierwszoligowej powracają Karl Geiger oraz Philipp Raimund, których zabrakło podczas zmagań na mamucie w Bad Mitterndorf. W tym czasie zawodnicy trenowali w Oberstdorfie pod okiem Stefana Horngachera.

– ,,W międzyczasie Karl Geiger i Philipp Raimund trenowali w Oberstdorfie. Treningi poszły nam bardzo dobrze. Mieliśmy optymalnie przygotowaną skocznię i towarzyszyły nam sprzyjające warunki. Karl oddał kilka bardzo dobrych skoków. Philipp również spisywał się nieźle” – wyjawia Stefan Horngacher.

Karl Geiger, fot. Neja Tamshe

– ,,Trening w Oberstdorfie dobrze mi zrobił. Trenowaliśmy i byliśmy w stanie przeprowadzić sesje treningowe w Oberstdorfie w optymalnych warunkach. Czuję się lepiej, odzyskałem trochę więcej pewności siebie. To był również odpowiedni moment, aby wyrwać się z rytmu monotonnej rywalizacji” – komentuje Karl Geiger.

Puchar Świata w Willingen

Już w najbliższy weekend Puchar Świata zagości niemieckie Willingen. Plan zawodów jest dosyć intensywny, gdyż wystartują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dodatkowo na piątek zaplanowany jest konkurs drużyn mieszanych, w którym reprezentanci Niemiec z pewnością liczą na podium.

– ,,Czeka na nas intensywny weekend z pełnym programem. W Willingen wystartują również kobiety i odbędzie się konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich, którego nie możemy się już doczekać. Cały weekend będzie niezwykły” – komentuje Horngacher.

Plan zawodów Pucharu Świata kobiet w Willingen
Plan zawodów Pucharu Świata mężczyzn w Willingen

– ,,Willingen to nasz trzeci domowy Puchar Świata w tym sezonie i nie możemy się już doczekać! Mamy nadzieję, że w Willingen będzie tylu widzów, ile było przed pandemią. Już w zeszłym roku mieliśmy tam bardzo dobre zawody, choć bez widzów i przy wietrznej pogodzie” – skomentował trener reprezentacji kobiet Maximilian Mechler.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, deutscherskiverband.de, skispringen.com
źródło grafiki: Neja Tamshe, własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać