MŚJ w Zakopanem: Konkurs drużyn mieszanych dla Austrii

przez Dominika Śmiech

Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem dobiegają końca. W ostatni dzień rywalizacji na Średniej Krokwi odbył się konkurs drużyn mieszanych, tak zwany mikst. Była to także ostatnia szansa na sięgnięcie po najwyższe trofea. Które z reprezentacji ją wykorzystały? Tego dowiecie się w tym poście!

średnia krokiew
Średnia Krokiew

Seria próbna

Niedzielne zmagania rozpoczęły się o godzinie 9:00 serią próbną. Na belce startowej mogliśmy ujrzeć 47 zawodników i zawodniczek, bowiem zabrakło jedynie Niemki – Michelle Goebel.

Bez żadnego zaskoczenia, na najwyższym miejscu został sklasyfikowany obecny, indywidualny mistrz świata juniorów – Daniel Tschofenig (101.5 m). O 9.5 punktu wyprzedził on drugą, Nikę Prevc (98 m). Podium dopełnił Austriak, David Haagen, który oddał skok na odległość 98.5 m. Reprezentanci Polski zajęli następujące pozycje: 34. Sara Tajner (79 m), 30. Adam Niżnik (84.5 m), 45. Natalia Słowik (70.5 m) oraz 5. Jan Habdas (91.5 m).

Pierwsza seria

Pierwsza seria konkursowa wystartowała o godzinie 10:00. Na jej starcie stawiło się 12. ekip. Zawody rozgrywane były z 14., 15. 21. i 25. belki startowej. Jak można było się spodziewać, po 4 skokach na prowadzeniu znalazła się reprezentacja Austrii, którą reprezentowali: Vanessa Moharitsch (99 m), Daniel Tschofenig (105 m), Julia Muehlbacher (88.5 m), a także David Haagen (103 m). Na drugim miejscu uplasowali się Słoweńcy, w składzie: Taja Bodlaj (104 m), Marcel Strzinar (83.5 m), Nika Prevc (95 m) oraz Maksim Bartolj (97 m). Zapewne mała niespodzianką było 3. miejsce Francuzów – Emmy Chervet (90 m), Valentina Fouberta (92 m), Lilou Zepchi (94 m) i Enzo Milesi (92.5 m). Tuż za podium znaleźli się zarówno 4. Japończycy, jak i 5. Norwegowie. Reprezentacja Polski niestety nie awansowała do serii finałowej i zakończyła zmagania na 9. miejscu.

Druga seria

Z powodu dość silnego wiatru nie było wiadomo, czy odbędzię się seria finałowa, jednak finalnie rozpoczęła się ona o godzinie 11:26. Po kilkudziesięciu minutach poznaliśmy nowych mistrzów w drużynie miesznaje, którymi zostali Austriacy! Zawodnicy w składzie: Vannesa Moharitsch, Daniel Tschofenig, Ju;ia Muehlbacher i David Haagen zdobyli łączną notę 888.4 punktu. Po drugie najważniejsze trofeum sięgnęli Słoweńcy. Walka o brąz trwała do samego końca, a brała w niej udział reprezentacja Japonii, Francji oraz Norwegii. Szczęście dopisało drużynie z Norwegii, która ostatecznie cieszyła się z trzeciego miejsca. Japończycy czuli lekkie rozczarowanie, bowiem ukończyli zawody na 4. pozycji.

Z końcem konkursu drużyn mieszanych, dobiegł także koniec Mistrzostw Świata Juniorów, które w tym roku rozgrywały się w stolicy Tatr – Zakopanem. Relacje z każdego dnia zawodów znajdziecie na naszej stronie. Wkrótce także pojawi się fotorelacja, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Dominika

Źródło informacji: Własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać