MŚJ w Zakopanem: Tschofenig triumfuje w treningach!

Oficjalnie rozpoczęliśmy 45. Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem na Średniej Krokwi (HS105)! Po wtorkowych treningach pań, o których możecie przeczytać tutaj, nadszedł czas na pierwsze sesje treningowe mężczyzn. Na liście startowej widniało 69 skoczków, w tym pięciu reprezentantów Polski. Ostatecznie drużyna rosyjska nie została dopuszczona do startów w imprezie, przez co w rywalizacji zabraknie jednego z typowanych do złota – Danila Sadreeva.

O dokładnych składach, planach zawodów oraz zeszłorocznych medalistach możecie przeczytać tutaj.

Średnia Krokiew (HS105)

Pierwszy trening

Triumfatorem pierwszego wtorkowego treningu mężczyzn został reprezentant Austrii Daniel Tschofenig, po swoim skoku na 101,5 metra. Natomiast na drugiej pozycji znalazł się jego rodak Markus Mueller (99,5m). Trzeci wynik należał do Niemca Simona Spiewoka (105m), a tuż za czołową trójką uplasował się Luca Geyer (99m). Kolejne miejsce uzyskał Norweg Sindre Ulven Joergensen (100m). Austriak Jonas Schuster (101m) zakończył trening na szóstym miejscu. Oprócz tego ex aequo na siódmej pozycji sklasyfikowano dwóch reprezentantów Norwegii – Johannesa Ardala (101m) oraz Adriana Thona Gundersruda (102m). Dziewiątą lokatę wywalczył Szwajcar Lean Niederberger (98,5m), a czołową dziesiątkę zamknął Austriak David Haagen (95,5m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to najlepiej z nich spisał się szesnasty Jan Habdas (93,5m). Dwudziestą drugą lokatę uzyskał Tymoteusz Amilkiewicz (98,5m). Trzydziesty szósty wynik należał do Szymona Zapotocznego (88,5m), a dwa miejsca niżej znalazł się Arkadiusz Jojko (89,5m). Adam Niżnik (89m) był 41.

Pierwszy trening rozegrano z 20., 19., 18., 17., oraz 16. platformy startowej. Nie wystartowali Kazachowie Davyd Kashkarov i Ilsshat Kadyrov oraz Włoch Daniel Moroder.

Drugi trening

Na czele drugiego treningu widnieli Austriacy. Ponownie najlepszy okazał się Daniel Tschofenig (101m). Natomiast na drugiej pozycji o 0,2 punktu uplasował się autor najdłuższego skoku – David Haagen (104m). Trzeci wynik zdobył Markus Mueller (101m), a czwarty Jonas Schuster (100m). Oprócz tego na piątym miejscu sklasyfikowano Niemca Simona Spiewoka (99,5m), a za nim znalazł się Norweg Adrian Thon Gundersrud (100m). Siódmą pozycję wywalczył reprezentant Niemiec Luca Geyer (97m), a ósmą Maximilian Ortner (98m). Ponownie dziewiąte miejsce należało do Szwajcara Leana Niederbergera (98m), a czołową dziesiątkę zamknął najlepszy z biało-czerwonych – Jan Habdas (96m).

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, to dwudziestą pozycję zajął Tymoteusz Amilkiewicz (91,5m). Trzydzieste czwarte miejsce należało do Adama Niżnika (89m). Natomiast Arkadiusz Jojko (86m) uplasował się na czterdziestej pierwszej lokacie, a tuż za nim znalazł się Szymon Zapotoczny (86m).

Drugi trening rozegrano z 18. oraz 17. platformy startowej. Ponownie nie wystartowali Kazachowie Davyd Kashkarov i Ilsshat Kadyrov oraz Włoch Daniel Moroder.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji&grafiki: własne, COS OPO Zakopane