Norges Cup w Mo i Ranie: Triumf Haare!

przez Zuzanna Karwacka

W czwartek w Mo i Ranie na skoczni Fageråsen odbyły się zawody krajowe Norges Cup. Zwycięstwo świętował między innymi Anders Haare. Wśród kobiet zgłoszono zaś jedynie Jenny Forsberg w kategorii B. Ostatecznie skoczkini ta nie wystartowała, więc tym razem można było podziwiać tylko konkursy mężczyzn.

Anders Håre, fot. Martyna Okrzesik

Kategoria Elita mężczyzn

W konkursie wzięło udział 9 skoczków, którzy startowali z 11. belki.

Po pierwszej serii na pozycji lidera plasował się Robin Pedersen. Norweg uzyskał wówczas 102 metry i o 5.2 punktu wyprzedzał Paala-Haakona Bjoertomta (101 m). Wśród czołowej trójki znalazł Anders Haare (101.5 m).

Ostatecznie zwycięstwo odniósł zawodnik z trzeciej lokaty, który w finałowej serii oddał skok na odległość 104.5 metra. Srebrną pozycję wywalczył zaś Robin Pedersen (105.5 m). Na podium znalazł się także Paal-Haakon Bjoertomt (103.5 m).

Warto również zaznaczyć, że w konkursie w Mo i Ranie wystartował Amerykanin – Kevin Bickner, który po rezultatach 97 i 101 metrów zakończył zmagania na szóstej lokacie.

Kategoria A mężczyzn

W tej części na starcie pojawiło się znacznie więcej sportowców, a mianowicie 22, co stanowiło największą liczbę rywalizujących ze wszystkich rozegranych konkursów. Odpychali się oni od belki o numerze 14.

Na półmetku najlepszy okazał się Iver Myhre (103 m). Wyprzedzał on natomiast Johannesa Aardala (98.5 m) aż o 8.7 oczka. Za ich plecami znajdował się zaś Fabian Oestvold (97 m).

Koniec końców zwycięsko z całej rywalizacji wyszedł Iver Myhre (104 m). Panowie z drugiej i trzeciej pozycji zamienili się jedynie miejscami. Oestvold (99 m) wywalczył srebro, zaś Aardal (97 m) brąz.

Kategoria B mężczyzn

Tym razem w Mo i Ranie rywalizacji wzięło udział nieco mniej skoczków. Lista startowa liczyła wszakże 18 nazwisk. Wszyscy sprawiedliwie ruszali z belki o numerze 16.

Najwyższą łączną notę uzyskał Rasmus Kittelsen (97, 99.5 m). Była ona natomiast zaledwie o 1.3 punktu większa niż liczba oczek Rickarda Nystroema (94.5, 95 m). Trzeci zawodnik tracił już nieco więcej, a był nim Tobias Froeier (95, 94 m).

Walkę o podium o zaledwie jedną dziesiątą części przegrał Brage Stensland-Larsen (94, 97 m). Czołową piątkę dopełniła obecność Erika Leiraamo (94, 95 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać