Norges Cup w Mo i Ranie: Triumf Pedersena!

przez Karolina Lenard

W piątek 25 sierpnia na norweskiej skoczni Fageråsen odbył się drugi dzień krajowych zawodów Norges Cup w Mo i Ranie. Ze zwycięstwa cieszył się między innymi Robin Pedersen. Wśród kobiet zgłoszono jedynie Jenny Forsberg w kategorii B. W rezultacie Szwedka nie wystartowała, więc mogliśmy oglądać jedynie rywalizację mężczyzn. Zapraszamy do lektury!

Robin Pedersen, fot. Agnieszka Krajewska

ZOBACZ TEŻ: NORGES CUP W MO I RANIE: TRIUMF HAARE!

Kategoria Elita mężczyzn

W konkursie wzięło udział 9 skoczków, którzy podczas pierwszej serii startowali z 9. belki.

Na półmetku prowadził Pål-Håkon Bjørtomt. Norweg po swojej próbie na odległość 100 metrów, wyprzedzał o jedyne 1.5 punktu Robina Pedersena (99.0 m). W najlepszej trójce znalazł się również wczorajszy triumfator – Anders Håre (98.0 m). Klasyfikację zamykał zdyskwalifikowany – Jø Rømme Mellingsæter (91.0 m).

W rezultacie zwycięstwo odniósł zawodnik z drugiego miejsca po pierwszej serii, który po swojej próbie na odległość 100.5 m zakończył zmagania z notą 232.8 pkt. Kolejną pozycję zajął Norweg Håre (101.5 m) zaś podium domykał Bjørtomt (93.0 m). Tracił on do lidera 10.3 punktu.

W czołowej piątce znalazł się również Amerykanin– Kevin Bickner, który po rezultatach 95 i 97.5 metrów zakończył zmagania na piątej lokacie.

źródło: kjump.no

Kategoria A mężczyzn

Tym razem, podobnie do dnia poprzedniego, na starcie pojawiło się 22 zawodników. Początkowo ruszano z 15. belki, jednak pod koniec podejmowano decyzje o przenoszeniu jej między startowym, a czternastym poziomem.

Po pierwszej serii najlepszy okazał się Isak Andreas Langmo (109.5 m) i wyprzedzał drugiego- Ivera Myhre (104.5 m). Dodatkowo tuż za nimi znalazł się Jesper Nilsen Ingebritgtsvoll (99.0 m).

Reasumując, pierwsze dwa miejsca nie uległy zmianie, natomiast na trzecią lokatę z siódmego miejsca wskoczył Fabian Østvold oddając swoją próbę na odległość 98.5 m. Norweg tracił do zwycięzcy 15 oczek.

źródło: kjump.no

Kategoria B mężczyzn

W tej części rywalizacji w Norwegii, lista startowała liczyła 18 nazwisk, jednak ostatecznie zabrakło Amerykanina – Dylana Amy, więc z 17. platformy ruszyło 17 sportowców.

Najlepszą notę uzyskał reprezentant Szwecji – Tobias Fröier (102.5 m). Tuż za nim uplasował się Rasmus Kittelsen (99.5 m), a podium zamykał Brage Stensland-Larsen z notą 99.8 punktu, jednak ze stratą 9.6 oczek do lidera.

Koniec końców najlepszy okazał się Tobias Fröier (95.5 m). Na drugie miejsce awansował Erik Leiråmo (96.0 m). Drugi zawodnik z półmetka rywalizacji spadł na czwartą lokatę, tracąc do podium jeden punkt.

źródło: kjump.no

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło grafiki: Agnieszka Krajewska, kjump.no
źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać