Nowa skocznia w Kielcach, piłka nożna ponad skoki – Newsy

przez Zuzanna Karwacka

Dziś zapraszamy Was serdecznie na kilka najważniejszych informacji ze świata skoków. Czy powstanie nowa skocznia w Kielcach? Jak bardzo FIS podporządkuje się FIFA? Przeczytacie o tym w dalszej części! A po więcej newsów z poprzednich tygodni zapraszamy Was tutaj!

Mundial ważniejszy od Pucharu Świata

Nie od dziś wiadomo, że niemal cały świat poddał się miłości do piłki nożnej. Dominacja tej dyscypliny jest ukazywana na każdym kroku. Ostatnio zostaliśmy poinformowani, że świat skoków również ustępuje popularniejszemu sportowi. Na przełomie listopada i grudnia rozegra się turniej Mistrzostw Świata w Katarze. Jak dobrze wiemy, na początek listopada zaplanowano start nowego sezonu w skokach. Godziny konkursów kolidowały z meczami. Według najnowszych ustaleń rywalizacja w Ruce (26 oraz 27 listopada) będzie rozpoczynała się o 9, w Titisee-Neustadt o 11:45 (10 grudnia), w Engelbergu o 12:30 (18 grudnia). Reszta godzin tj. Titisee-Neustadt (11 grudnia) oraz Engelberg (17 grudnia) pozostają bez zmian.

Abschluss Skiflug-Weltcup: Besonderer Tag für die Skispringer Andreas  Wellinger und Stefan Kraft in Oberstdorf - Oberstdorf

Nowa skocznia w Kielcach

Niewiele osób, nawet wśród najbardziej zagorzałych kibiców wie, że w mieście tym znajdował się mały obiekt. Był on położony na Pierścienicy i wyburzony w 2006 roku. Dość niedawno pojawiła się idea na odnowienie skoczni i miało się to stać w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Na pomysł ten zagłosowało sporo osób, co pozwala na wprowadzenie go w życie. Jednak lokalizacja nieco się zmieniła. Zadecydowano, że powstanie on przy Szkole Podstawowej numer 9. Władze miasta podają kilka sensownych argumentów co do takiego położenia, na przykład to, aby była możliwość dostarczania wody, co na Stadionie Leśnym nie byłoby możliwe.

Mini skocznia narciarska powstanie w Kielcach? Symboliczny powrót skoków  narciarskich – FaktyKielce24.pl

Rosyjska konkurencja dla Pucharu Świata

Po odizolowaniu rosyjskich sportowców od możliwości rywalizacji w międzynarodowych rozgrywkach zaczęto się w tym państwie zastanawiać nad przyszłością atletów. Rosyjska Federacja Skoków i Kombinacji wpadła tymczasem na pomysł rozwiązujący problemy tej części zawodników. Chcą oni bowiem podjąć się organizacji otwartych konkursów, na które mogliby przyjeżdżać skoczkowie z każdego zakątka świata. Pragną je zaplanować na skoczniach olimpijskich, natomiast samych sportowców kusić wysokim wynagrodzeniem. Pieniądze mają pokrywać się z nagrodami w wysokości tych na Pucharze Świata. Jest to idea dotycząca już najbliższego roku 2023.

Skoki narciarskie Berkutschi.com - Skocznie - Sochi - RusSki Gorki Ski  Jumping Center

Susanna Frosstrom kończy kariere

Fińską zawodniczkę najbardziej możemy zapamiętać z początków jej kariery, bowiem weszła w Puchar Kontynentalny z dużym przytupem oraz z tego, że udało jej się być mistrzynią swojego kraju. W klasyfikacji tej rangi, w sezonie 13/14 zajęła wysokie drugie miejsce, ustępując jednakże tylko Ninie Lussi. Z czasem jej osiągnięcia znacznie wyhamowały, przez co w sezonie letnim 2022 zdecydowała się na zakończenie swojej kariery sportowca. Fince życzymy oczywiście dalszych sukcesów w innych dziedzinach życia!

Aalto i Forsstroem mistrzami Finlandii

Źródła zdjęć: berkutschi.com, all-in.de, faktykielce24.pl

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać