Obóz w Turyngii i kontuzja Seliny Freitag – Newsy

przez Dominika Śmiech

Zgodnie z tradycją w dzisiejszym poście przygotowałyśmy dla Was zbiór najważniejszych newsów z ubiegłego tygodnia. Jeśli jesteście ciekawi co działo się podczas obozu w Turyngii i dlaczego Selina Freitag nie wystąpiła w Courchevel koniecznie kontynuujcie czytanie!

Zgrupowanie w Oberhofie

Lato to dla skoczków narciarskich równie intensywny czas co zima. Reprezentanci Polski po zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle wybrali się do Sztokholmu, gdzie ćwiczyli w tunelu aerodynamicznym. Kolejną fazę ćwiczeń odbyli oni w Oberhofie, gdzie powrócili już do skoków na igielicie. Tym samym zgrupowanie to było małym sprawdzianem przed kolejnym przystankiem zawodów LGP – Courchevel (o których możecie przeczytać tutaj).

Selina Freitag kontuzjowana

W minionym konkursie Letniego Grand Prix pań w Courchevel zabrakło na starcie liderki niemieckiej kadry – Seliny Freitag. 21-latka po udanym weekendzie w Wiśle, gdzie zajęła 7. oraz 4. pozycję, była jedną z faworytek do triumfu we Francji. Niestety podczas przygotowań do rywalizacji Freitag zaliczyła upadek, w wyniku którego u młodej Niemki doszło do kontuzji lewej stopy.

Brak opisu.

Udany występ młodych Polaków

We francuskich Alpach zabrakło na starcie zawodników kadry A. Thomas Thurnbichler powołał natomiast: Macieja Kota, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Jarosława Krzaka i Adama Niżnika. Dla młodego Zakopiańczyka był to debiut w konkursie tej rangi. Zaprezentował się on w nim znakomicie, bowiem finalnie uplasował się na 23. pozycji (114,5 m oraz 155,5 m). Niżnik razem z Krzakiem (12. miejsce, 123 oraz 133,5 m) uzyskali dożywotnie prawo startu w zawodach Pucharu Świata!

Skoki. Adam Niżnik uniknął poważnej operacji, nasza nadzieja wraca do gry -  Skoki narciarskie
Adam Niżnik
Skoki narciarskie: skład reprezentacji Polski na sezon 2020/21 | F7sport
Jarosław Krzak

Ryoyu Kobayashi deklasuje rywali

Za nami 23. Letni Turniej Skoków o Puchar Burmistrza Sapporo, który odbył się na Okurayamie (HS137). Jego triumfatorem został Ryoyu Kobayashi, który oddał następujące skoki: na 132. metr i na 130. metr. Na drugim miejscu znalazł się Yukiya Sato (130 m i 126,5 m), jednak stracił on do lidera aż 24 punkty. Trzeci ex aequo byli: Ren Nikaido (123 i 128 m) i Hiroaki Watanabe (127,5 m oraz 123,5 m). U kobiet zwyciężyła Yuki Ito (121 i 127 m), tuż przed Nagomi Nakayamą (92 i 99,5 m) oraz Machiko Kubota (94 i 90 m).

Ryōyū Kobayashi portrait: Japanese ski jumper interview

Jeśli chcecie być z nami bieżąco, zapraszamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Twitter i Facebook.

Źródło informacji: informacje własne, deutscherskiverband.de
Źródło grafiki: Instagram: @/kamilstochofficial, freitagselina; Sport.onet.pl, f7sport.pl; RedBull.com

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać