OOM 2023 w Zakopanem: Zwycięstwa Szozdy, Przybyły i Wróbla na HS105

23 lutego na Średniej Krokwi w Zakopanem rozpoczęła się rywalizacja w skokach narciarskich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2023. Wydarzenie to jest ogólnopolskimi zawody sportowe dla młodzieży, a jego organizacja od 2000 roku należy do konkretnego województwa. Tym razem organizatorami zostało województwo podkarpackie. Natomiast z uwagi na brak skoczni zdatnych do przeprowadzenia zawodów, rywalizacja została rozegrana na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Junior Młodszy HS105

W kategorii Junior Młodszy najlepszy okazał się Wiktor Szozda z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zawodnik poszybował na odległość 100 oraz 100.5 metra, co dało mu pewny triumf. Na drugim stopniu podium stanął wówczas Klemens Joniak z LKS Poroniec Poronin, który wylądował na 100.5 oraz 100 metrze. Brązowy medal wywalczył Tymoteusz Amilkiewicz. Zawodnik AZS Zakopane oddał skoki na 91 oraz 89.5 metra. W najlepszej szóstce uplasowali się także Kacper Jarząbek (90.5 & 89.5 m) z TS Wisła Zakopane, a także Mateusz Król (89.5 & 87 m) oraz Klemens Staszel (87 & 87 m) z KS Eve-nement Zakopane.

Junior HS105

Natomiast w kategorii Junior zwycięzcą okazał się Marcin Wróbel (97.5 & 101.5 m) z AZS Zakopane. Na drugim i trzecim stopniu podium plasowali się zawodnicy KS Eve-nement Zakopane – Szymon Zapotoczny (89 & 92.5 m) oraz Jan Galica (89.5 & 90.5 m). W najlepszej szóstce znaleźli się także Miłosz Krzempek (88.5 & 89.5 m) oraz Grzegorz Mitręga (79.5 & 79 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a także Dawid Żlik (75.5 & 75 m) z SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Juniorka HS105

Wśród Juniorek najlepsza okazała się Wiktoria Przybyła. Reprezentantka SS-R LZS Sokół Szczyrk poszybowała na 74.5 oraz 77 metr. Na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Słowik z AZS Zakopane, po skokach na 75 oraz 73.5 metra. Natomiast na trzecim stopniu podium stanęła Sara Tajner. Zawodniczka SS-R LZS Sokół Szczyrk oddała skoki na 68.5 i 69.5 metra.

źródło informacji: własne, podkarpackie.eu