Peter Prevc: ,,Dziękuję wszystkim za wsparcie”

przez Martyna Okrzesik

Podczas środowego treningu mężczyzn na skoczni HS138 w Planicy doszło do poważnego upadku Petera Prevca. Wówczas zawodnik został przetransportowany do szpitala w Lublanie. W rezultacie Słoweniec nie doznał poważniejszych urazów. W czwartkowe popołudnie sam Prevc zamieścił post w swoich mediach społecznościowych.

Peter Prevc, fot. Neja Tamshe

Koszmarny upadek Słoweńca

Przypomnijmy, że do groźnie wyglądającego upadku Prevca doszło podczas drugiej z trzech środowych serii treningowych na skoczni HS138 w Planicy. Po wyjściu z progu jedna z nart Słoweńca wypięła się, w wyniku czego zawodnik uderzył w bulę. W rezultacie obiekt opuścił na noszach. Zawodnik był przytomny. W efekcie przewieziony został do szpitala w Lublanie na dalsze badania, gdzie został na noc na obserwacji. Już w środowy wieczór reprezentacja Słowenii informowała, że skoczek nie doznał poważniejszych konsekwencji wypadku, a skończyło się na wstrząsie mózgu oraz kilku siniakach.

źródło: Instagram/@pprevc

Zawodnik opublikował wpis w swoich mediach społecznościowych, w którym poinformował o swoim stanie zdrowia oraz złożył podziękowania swojej żonie, służbie medycznej oraz kibicom.

– ,,Czasami niektóre rzeczy wyglądają źle. Na szczęście wyszedłem z upadku tylko z wstrząsem mózgu i posiniaczonymi plecami. Serdeczne podziękowania dla mojej żony, wszystkich ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, którzy dbają o mnie, żebym zdrowy wyszedł ze szpitala. Dziękuję wszystkim za wsparcie” – napisał Peter Prevc na swoich mediach społecznościowych.

Dodajmy też, że brązowi medaliści konkursu drużyn mieszanych w Planicy, podczas ceremonii medalowej przekazali wsparcie swojemu koledze z drużyny.

źródło: Instagram/@pprevc

Domowe mistrzostwa bez udziału Petera Prevca

Domowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym nie przebiegają po myśli Słoweńca. Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw to właśnie Peter Prevc dumnie niósł słoweńską flagę, jednak do tej pory nie wziął udziału w żadnym z rozegranych konkursów. Najprawdopodobniej zdobywca Kryształowej Kuli z sezonu 2015/2016 nie będzie brany pod uwagę w wyborze składu na konkurs drużynowy.

Natomiast w składzie kadry Słowenii na czwartkowe kwalifikacje znaleźli się Anze Lanisek, Timi Zajc, Domen Prevc oraz Ziga Jelar. Miejsca w drużynie zabrakło dla Lovro Kosa, który będzie pełnił rolę rezerwowego.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać