OPA Games w Gibswil: Triumf Brankovic oraz Niemek!

przez Zofia Hunkiewicz

Zawody z cyklu Alpen Cup, kończą swój bieg w szwajcarskim Gibswil. Tym razem konkursy zostały zaplanowane z myślą o najmłodszych. Do zmagań OPA Children przystąpiły zawodniczki z roczników 2009-2011. W rezultacie, w sobotę indywidualnie zwyciężyła Masa Likozar Brankovic. Następnego dnia, drużynowo po wiktorię sięgnęły Niemki.

źródło: skisprungschanzen.com

Sobota

Seria skoków

Pierwszego dnia zmagań, seria skoków rozpoczęła się niedługo przed godziną 11:00. Na liście startowej widniało 13 nazwisk, jednak na belce nie zasiadła Czeszka Barbora Stepankova.

Dwuboistki odbijały się z 14. belki, co w rezultacie pozwoliło uzyskać Masie Likozar Brankovic najwyższą pozycję. Słowenka oddała najdłuższą próbę, bowiem lądowała na 58,5 metrze. Tuż za nią z ośmiosekundową stratą, plasowała się Anna Brandner. Austriaczka skoczyła pół metra krócej, niż liderka. Trzecią lokatę zajęła Niemka Michele-Sophie Eller (56,5 m; +0:14).

Dodatkowo w czołowej piątce, miejsca wywalczyły Włoszka Leonie Runggaldier (56,5 m; +0:28) oraz Francuzka Laly Pingat (57 m; +0:34).

Pełne wyniki po serii skoków

Bieg

Ostatecznie Masa Likozar Brankovic, utrzymała swoją pozycję liderki. Słowenka, towarzystwie deszczowej aury, przebiegła dwukilometrowy dystans, w czasie 8:43.8 minut. Nie był to jednak najlepszy czas, bowiem takowy uzyskała druga zawodniczka Laly Pingat (+25.7). Francuzka pokonała dystans w ciągu 8:35.5 minut. Podium uzupełniła Michele-Sophie Eller. Niemka obroniła swoje miejsce, tracąc 37.5 sekundy.

Przyglądając się jeszcze pozostałym czołowym zawodniczkom, kolejne miejsca wywalczyły Julie Osmerova (+47.8), Anna Brandner (+1:01.7) oraz Leonie Runggaldier (1:36.3).

Pełne wyniki konkursu

Masa Likozar Brankovic, fot. Flawia Krawczyk

Niedziela

O godzinie 9:30, ruszyła seria skoków przed sztafetą drużynową. Na prowadzenie wysunęły się Niemki, w składzie Pia Schneider (57 m), Pia Loh (62,5 m) oraz Michele-Sophie Eller (57 m). Zapewniły sobie one 43 sekundową przewagę nad Austriaczkami – Pią Stuetz (54 m), Matteą Sohler (48,5 m) oraz Anną Brandner (59,5 m). Trzecią pozycję zajęły Czeszki – Nela Prouzova (39 m), Julie Osmerova (58 m) i Barbora Stepankova (56,5 m). Całość zamykały Francuzki.

Dwuboistki odbijały się z 14. oraz 15. belki.

Bieg 3×1 km

Ostatecznie Niemki obroniły pierwszą lokatę. Wyznaczony dystans pokonały wspólnie w czasie 12:39 minut. Na drugą pozycję awansowały wówczas czwarte Francuzki. Dziewczęta – Loa Jeantet, Aziloe i Laly Pingat, mimo 48.4 sekundowej straty, uzyskały najlepszy czas biegu (12:04.4). Trzecie miejsce zajęły Czeszki (+1:03.6), zaś czwartą Austriaczki (+1:31.6).

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.