OPA Games w Gibswil: Timon Brglez i reprezentacja Austrii ze zwycięstwem

przez Martyna Okrzesik

W szwajcarskim Gibswil rozegrano zawody OPA Games w kombinacji norweskiej. W harmonogramie rywalizacji znalazł się zarówno konkurs indywidualny, jak i zmagania drużynowe. Ostatecznie triumfatorem okazał się Słoweniec Timon Brglez, natomiast drużynowo najlepiej zaprezentowali się Austriacy.

źródło: Instagram/@slo_nordic_combined

ZOBACZ TEŻ: OPA GAMES W GIBSWIL: TRIUMF BRANKOVIC ORAZ NIEMEK!

Sobota

Seria skoków HS67

O godzinie 10:45 ruszyła seria skoków na obiekcie HS67. Na starcie rywalizacji na skoczni zjawiło się 41 zawodników. Liderem na półmetku okazał się Słoweniec Timon Brglez, dzięki najdłuższej próbie na 65 metr. Kolejne cztery pozycje zajmowali reprezentanci Niemiec, a najlepszym z nich okazał się Matti-Ben Thumser (61 m). Na trzecim miejscu plasował się Nick Seidel (58 m), natomiast tuż za nim sklasyfikowani zostali Fritz Ungethuem (59 m) oraz Timo Haefner (58 m). Ex aequo na szóstej lokacie znaleźli się Włoch Martin Chenetti (58 m) oraz reprezentant Czech Jiri Kubalak (59.5 m).

Zmagania przeprowadzono z 10. oraz 11. platformy startowej.

PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg na 3 km

O godzinie 17:40 rozpoczął się bieg na 3 km. Ostatecznie po pewny triumf sięgnął reprezentant Słowenii – Timon Brglez. Słoweniec uzyskał najlepszy czas biegu, wynoszący 11:22.3. Na drugim stopniu podium uplasował się Czech Jiri Kubalak (+1:10.6), natomiast trzecie miejsce wywalczył Niemiec Nick Seidel (+1:20.3). Czołową szóstkę dopełnili reprezentant Niemiec Fritz Ungethuem (+1:22.9), Austriak Nico Voetter (+1:26.0), a także Niemiec Matti-Ben Thumser (++1:43.3).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Warto wspomnieć, że triumfator sobotnich zmagań końcem września wywalczył tytuł mistrza kraju w kombinacji norweskiej, w kategori U16.

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA SŁOWENII U16: BRGLEZ I MALOVRH MISTRZAMI KRAJU

Niedziela

Seria skoków

Na niedzielę zaplanowano zawody drużynowe. O godzinie 9:44, wystartowały zmagania na skoczni, przy deszczowej pogodzie. Ostatecznie w konkursie wystartowało 14 zespołów.

Liderami na półmetku rywalizacji okazała się pierwsza drużyna Niemiec w składzie Fritz Ungethuem (59 m), Matti-Ben Thumser (62.5 m) oraz Nick Seidel (58 m). Wówczas na drugiej pozycji, ze stratą 5.6 punktu do prowadzącej ekipy, plasowała się pierwsza reprezentacja Austrii. W skład drużyny weszli Ric Leon Schmidt (58.5 m), Simon Grossegger (61 m) oraz Nico Voetter (57.5 m). Jeśli chodzi o trzecią pozycję, po rywalizacji na skoczni, to zajmował ją drugi zespół z Niemiec. W rezultacie w ekipie znaleźli się Marcel Dickhaut (57.5 m), Anian Obermair (61 m) oraz Timo Haefner (59 m).

Obowiązywała 11. oraz 12. belka startowa.

PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg 3 x 2 km

O godzinie 12:50 wystartował bieg 3 x 2 km. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła pierwsza drużyna Austrii w składzie Ric Leon Schmidt, Simon Grossegger oraz Nico Voetter. Zwycięska ekipa uzyskała czas 22:39.4. Ze stratą 6.7 sekundy, na drugim stopniu podium, uplasowała się pierwsza reprezentacja Niemiec, którą reprezentowali Fritz Ungethuem, Matti-Ben Thumser, oraz Nick Seidel. W efekcie trzecie miejsce wywalczyła ekipa Czech numer 1 (+19.7), która na półmetku zmagań zajmowała dopiero siódmą lokatę. Czeską drużynę reprezentowali Martin Balatka (52.5), Marek Hradil (60 m) oraz Jiri Kubalak (56 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać