Orlen Cup Kids: Najmłodsi rywalizowali w Zakopanem

29 stycznia na Średniej Krokwi w Zakopanem, dobyła się druga edycja zawodów ORLEN Cup Kids, w których rywalizowali nasi najmłodsi zawodnicy. W rezultacie zmagania odbyły się na skoczniach HS25 oraz HS40 w kategoriach: Dziewczynka Młodsza, Chłopiec Młodszy, Dziewczynka oraz Chłopiec.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Dziewczynka Młodsza

W kategorii Dziewczynka Młodsza na HS25 wystartowały 24 zawodniczki z roczników 2011-2014. Ostatecznie triumfatorką została Zara Zalencik z KS Chochołów. Skoczkini oddała skoki na 23 oraz 23,5 metra. Na drugiej pozycji uplasowała się Lena Bogusz (22,5 & 24 m) z LKS Klimczok Bystra. Natomiast trzecie miejsce zdobyła Emilia Antosz z KS Chochołów, która dwukrotnie wylądowała na 23 metrze.

źródło: Polski Związek Narciarski

Chłopiec Młodszy

W kategorii Chłopiec Młodszy na HS25 wzięło udział 45 zawodników z roczników 2013-2017. Ostatecznie zwycięzcą został zawodnik KS Rutkowski – Jan Malczewski (24,5 & 24 m). Na drugiej pozycji uplasował się Oskar Rączka (24 & 23 m) z KS Chochołów. Natomiast trzeci rezultat wywalczył Stefan Drabik (23,5 & 22,5 m) z AZS Zakopane.

Dziewczynka

W kategorii Dziewczynka na HS40 wystartowało sześć zawodniczek. W rezultacie triumf odniosła Julia Fender. Zawodniczka LKS Klimczok Bystra poszybowała na 33,5 oraz 33 metr. Srebrny medal zawisł na szyi Oliwii Bury (31 & 34,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Ella Wittmannowa (31 & 32 m) z TS Wisła Zakopane.

Chłopiec

W tej kategorii wzięło udział 46 skoczków. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Grzegorz Grzanka (38 & 38,5 m) z LKS Olimpia Goleszów. Na drugiej pozycji uplasował się Adam Pilch (37,5 & 38,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Brązowy medal wywalczył Antoni Kidoń z KS Chochołów.

źródło informacji: własne
źródło grafiki: Instagram/@orlencuppzn