Daniel Huber powraca do Pucharu Świata!

przez Martyna Okrzesik

Daniel Huber powraca do rywalizacji międzynarodowej! Już w najbliższy weekend Austriak wystartuje w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Dla 30-letniego Austriaka będzie to pierwszy start od inauguracji Pucharu Świata w Wiśle.

Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Powrót do Pucharu Świata

Reprezentant Austrii nie zamierzał odpuszczać zimowych startów. W rezultacie ostatnie tygodnie Huber poświęcił na intensywną rehabilitację. Jej efekty stale relacjonował na swoim Instagramie. Natomiast w połowie stycznia powrócił do treningów na skoczni.

– ,,Moje ostatnie dwa dni były pełne postępów! Z moim kolanem jak narazie jest dobrze i mam nadzieję, że będę mógł teraz oddawać dużo skoków” – informował kilka dni temu na swoim profilu na Instagramie.

Austriacki Związek Narciarski ogłosił skład kadry Austrii na nadchodzące zawody Pucharu Świata w Willingen. Drużynę będą reprezentowali Stefan Kraft, Manuel Fettner, Clemens Aigner, Jan Hoerl, Michael Hayboeck, Daniel Tschofenig oraz wspomniany wcześniej Daniel Huber. Natomiast już teraz wiadomo, że Huber nie zaprezentuje się w zmaganiach Pucharu Świata w Lake Placid w USA.

Plan na zawody Pucharu Świata mężczyzn w Willingen

Kontuzja i operacja

Jedyne zawody, w których Daniel Huber brał udział w tym sezonie, odbywały się w Wiśle. Niestety, jeszcze w trakcie ich trwania 30-latek musiał opuścić Polskę, po czym udał się do Wiednia, gdzie pomyślnie przeszedł operację. Skoczek doznał urazu chrząstki w prawym kolanie. Sam zawodnik już wtedy informował, że nie zamierza opuszczać sezonu zimowego i chce wrócić na rozbieg tak szybko, jak będzie to możliwe. W rezultacie Austriak ostatnie tygodnie poświęcił na intensywną rehabilitację.

„Operacja przebiegła pomyślnie i została przeprowadzona szybko. Chciałbym podziękować Austriackiemu Związkowi Narciarskiemu, Christianowi Hoserowi, Ośrodkowi Przygotowań Olimpijskich Salzburg-Rif i mojemu fizjoterapeucie. Przerwa potrwa teraz trochę. Szczególnie ważne w skokach narciarskich jest to, żeby polegać na swoim ciele. Nie ma miejsca na refleksje i wątpliwości. Pod tym względem cieszę się, że pierwszy krok w drodze powrotnej był bardzo pozytywny dzięki udanej operacji. Stąd musimy kontynuować budować. Patrzę optymistycznie w przyszłość” – komentował wówczas Austriak.

Przypomnijmy, że Daniel Huber zmagał się z problemami z kolanem już wcześniej. Podczas zawodów Letniego Grand Prix w Rasnovie zajmował 3. lokatę po pierwszej serii. Niestety, z powodu bólu nie był w stanie oddać skoku w drugiej serii konkursowej. Tym samym, Austriak odpuścił swoje starty w sezonie letnim.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, ÖSV

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać