ORLEN Cup w Szczyrku: Krzempek, Zarycki, Cichowlas i Gębala ze złotymi medalami

Za nami trzecia edycja letniego cyklu zmagań ORLEN Cup w kombinacji norweskiej. Złote medale rywalizacji w Szczyrku wywalczyli Miłosz Krzempek, Michał Zarycki, Jakub Cichowlas, a także Jakub Gębala.

Miłosz Krzempek, fot. Martyna Okrzesik

Sobotnie zawody cyklu ORLEN Cup w kombinacji norweskiej przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych mężczyzn: Open, Junior Młodszy, Młodzik oraz Chłopiec Starszy. Niska frekwencja startowa związana była z odbywającymi się w tym samym czasie konkursami Alpen Cup w austriackim Villach, na które udało się pięciu biało-czerwonych. Ponadto w zmaganiach udziału nie wzięli Kacper Jarząbek i Andrzej Szczechowicz.

Open

Na starcie zmagań w kategorii Open zjawiło się zaledwie sześciu zawodników. Liderem na półmetku, jak i triumfatorem całej rywalizacji okazał się Miłosz Krzempek, który pokonał dystans 4.8 km w czasie 18:54.69 min, co było dopiero trzecim rezultatem biegu. Kolejne dwa stopnie podium objęli Paweł Szyndlar oraz Grzegorz Mitręga, który uzyskał najlepszy czas wyścigu. Stawkę domknęli Szymon Dubiel, Wiktor Fickowski oraz Mikołaj Serwatowicz.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KATEGORII OPEN

Junior Młodszy

W konkurencji Junior Młodszy również wystartowało sześciu śmiałków. Pewną wiktorię po biegu na dystans 3.6 km wywalczył Michał Zarycki, który po części rozgrywanej na skoczni, obejmował drugą lokatę. Medale wywalczyli również lider po skokach – Karol Pieczarka oraz Słowak Jakub Karkalik. Kolejne lokaty zajęli Hubert Latusek, Jakub Czepczor i Szymon Bobak.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KATEGORII JUNIOR MŁODSZY

Młodzik

W zmaganiach Młodzików zaprezentowało się dwudziestu mężczyzn z roczników 2009-2010. Smaku zwycięstwa zaznał Jakub Cichowlas, który pokonał 2.4-kilometrową trasę w czasie 9:26.39 min. Na pozostałych stopniach podium sklasyfikowani zostali Wojciech Wróbel oraz Słowak Michal Valach. Pierwszą szóstkę domknęli Marek Potancok, Kacper Wantulok, a także Jakub Pabin.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KATEGORII MŁODZIK

Chłopiec Starszy

Najmłodsza grupa wiekowa – Chłopiec Starszy – liczyła siedemnastu zawodników z roczników 2011-2012. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł lider serii skoków – Jakub Gębala, który przebiegł 1.2 km w czasie 5:16.93 min. Srebrny krążek rywalizacji zawisł na szyi Stanisława Gała, zaś brąz zdobył Jan Kuźma. W czołowej szóstce finiszowali także Grzegorz Gąsienica, Wojciech Bobak oraz Karol Kwiatkowski.